مرزی اینچه برون 300x195 - فعالیت دوباره مرز زمینی اینچه‌برون از ۱۱ شهریور آغاز می‌شودترکمن نیوز:  رئیس نمایندگی وزارت امورخارجه در استان گلستان گفت: دولت ترکمنستان اعلام کرد مرز زمینی اینچه‌برون که بعد از شیوع ویروس کرونا بسته شده بود، از تاریخ ۱۱ شهریورماه مجدداً بازگشایی و صادرات کالا و تردد کامیون از سر گرفته می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ ذوالفقار امیرشاهی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ملیت‌های مختلفی اعم از ۹ هزار قزاق، ۳۳ هزار افغانستانی و ملیت‌های عراقی، گرجی و آذری با انگیزه‌های مختلفی مانند تحصیل، کار و اقامت در استان گلستان در حال زندگی هستند.

وی با اشاره به فعالیت دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان گلستان، گفت: با راه اندازی این نمایندگی دیگر هیچ گلستانی نیاز به مراجعه به شهرها و استان های مجاور و تهران را ندارد و تمامی پیگیری های آنان از این دفتر انجام می شود.

امیرشاهی ادامه داد: در حال حاضر کارهایی از جمله تمدید گذرنامه، تمدید پروانه کار و تحصیل، تأیید اسناد تجاری و معرفی تولیدات گلستان به خارج از کشور در نمایندگی وزارت امورخارجه در استان گلستان انجام می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: این دفتر نسبت به پیگیری گرفتاری های ایجاد شده هم استانی ها در خارج از کشور و معرفی تولیدات استان به خارج از کشور نیز فعالیت دارد.

رئیس نمایندگی وزارت امورخارجه در استان گلستان در خصوص فعالیت مرز خاکی اینچه برون نیز، گفت: دولت ترکمنستان به دلیل شیوع ویروس کرونا از پذیرش مواد خوراکی خودداری می کند ولی صادرات سایر مواد غیر خوراکی از طریق مرز ریلی انجام می شود.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۳:۱۸

۲۲ مرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

80735

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک