امروز : چهارشنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۱,۷۱۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    85640

  • /
  • تاریخ :

    ۲۴ آبان ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

بازار گنبد - فعالیت جمعه بازار گنبدکاووس با وجود وضعیت قرمز شیوع کروناترکمن نیوز:  گنبدکاووس از هفته گذشته وارد وضعیت قرمز شیوع کووید ۱۹ شده اما با وجود مصوبه ستاد مقابله با کرونا، جمعه بازار و بازار پرنده‌فروشان این شهرستان همانند هفته‌های قبل باحضور کسبه و تعدادی زیادی از مردم به فعالیت ادامه داد.

فعالیت جمعه بازار گنبدکاووس که از بزرگترین و شلوغ‌ترین بازارهای هفتگی استان گلستان است، نگرانی‌هایی را بین مردم و مسوولان حوزه بهداشت و درمان این شهرستان مرزی ایجاد کرده است.

یکی از شهروندان گنبدکاووس در این خصوص به خبرنگار ما گفت: فعالیت بازار هفتگی این شهر که با حضور پرتعداد شهروندان در وضعیت قرمز شیوع کرونا در شهرستان نگران کننده است.

جمشید رزاقی افزود: مسوولان ستاد مقابله با کرونا هفته قبل اعلام کردند که فعالیت جمعه بازار گنبد تا اطلاع بعدی ممنوع است اما معلوم نیست چرا این مصوبه اجرا نشد.

وی بابیان اینکه با تسامح و سهل انگاری نمی‌توان جلوی شیوع کرونا را گرفت، اضافه کرد: دود این بی‌توجهی‌ها به چشم همه شهروندان می‌رود.

دیگر شهروند گنبدکاووس نیز گفت: اگر مسوولان نمی‌توانند جلوی فعالیت این بازار هفتگی را بگیرند حداقل باید کسبه و مردم را به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به خصوص فاصله اجتماعی تشویق کنند.

عظیم سارلی افزود: حضور پرشمار کسبه و مردم در جمعه بازار گنبدکاووس بدون تردید در انتقال کرونا به دیگر افراد تاثیرگذار است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گنبدکاووس نیز با تایید فعالیت روز گذشته جمعه بازار این شهر گفت: قبول ممنوعیت فعالیت این بازار و بازار پرنده فروشان به عنوان مصوبه ستاد مقابله با کرونا و نیز شورای تامین این شهرستان برای همگان لازم است.

فرهاد بدیعی افزود: شهرداری و نیروی انتظامی متولی اجرای این مصوبه هستند که به نظر می‌رسد باید اهتمام بیشتری در اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا داشته باشند.

وی از روند صعودی آمار بستری بیماران کرونایی در گنبدکاووس خبر داد و اضافه کرد: درحال حاضر ۱۲۸ بیمار مبتلا یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی این شهرستان بستری هستند که ۸۲ نفر آنها از مردم گنبد و بقیه از دیگر شهرهای همجوار هستند.

درهمین پیوند معاون شهردار گنبدکاووس نیز در این خصوص گفت: مطابق مصوبه ستاد مقابله با کرونا مبنی بر ممنوعیت فعالیت جمعه بازار این شهرستان، ماموران شهرداری به همراه ماموران انتظامی از ساعت ۶ صبح دیروز جمعه در محل جمعه بازار مستقر بودند.

هوشنگ ابراهیم بیگی افزود: ماموران شهرداری و انتظامی تا ساعت ۹:۳۰ صبح مانع بساط کسبه شدند اما با ترک ماموران انتظامی، کسبه فعالیت خود را در این بازار آغاز کردند.

وی اضافه کرد: ماموران شهرداری بدون حضور ماموران انتظامی به عنوان ضابط قضایی قادر به جلوگیری از بساط کسبه جمعه بازار نیستند.

همچنین فرمانده انتظامی گنبدکاووس گفت: ماموران انتظامی تا زمان حضور ماموران شهرداری در جمعه بازار حضور داشتند اما اطلاع نداشتن برخی کسبه از تعطیلی بازار، موجب ورود آن ها به بازار و شلوغی پیرامون آن شد.

سرهنگ محمود علی‌فر افزود: برای اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا، در کنار مسدود سازی مسیرهای منتهی به جمعه بازار با اجسام بتنی برای جلوگیری از حضور کسبه، باید اقدامات فرهنگی نیز انجام شود.

وی اضافه کرد: کسبه و مردم باید به این آگاهی برسند که حضور آنها در بازار سبب شیوع و انتقال بیشتر بیماری کرونا می‌شود، بنابراین اقدامات قهری به تنهایی کافی نیست.

گزارش از: ایرنا

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز