بندرترکمن 300x185 - فعالیت بازار‌های بندرترکمن با۵۰ درصد ظرفیتترکمن نیوز: فرماندار شهرستان بندرترکمن گفت: کنترل بیماری کرونا نیاز به مشارکت و همت همگانی دارد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  الیاس هیوه چی در جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان اظهار کرد: با توجه به این که شهرستان بندرترکمن از لحاظ آمار بستری شدگان در وضعیت قرمز و تعداد بیماران رو به افزایش است بایستی تمهیداتی برای کنترل این بیماری بیندیشم لذا نیاز به مشارکت و همت همگانی داریم و انتظار داریم شهروندان پروتکل های بهداشتی بطور جدی رعایت کنند.

از جمله مصوبات مهم این جلسه عبارتند از:
۱- اجباری شدن ماسک برای کارکنان ادارات و ارباب رجوعی که به ادارات مراجعه می کنند.
۲- اصناف بایستی حتما ماسک بزنند و مسئولین اتحادیه های اصناف نظارت بر رعایت این امر کنند.
۳- در برگزاری مراسم های عروسی و عزا با اخذ تعهد از صاحبان مراسم از سوی مرکز بهداشت و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام شود چون در ایام گذشته در مجالس عروسی و عزا، تراکم بالای جمعیت باعث انتقال بیماری بین شهروندان شده است ازاین رو مصوب شد مجالس کنترل شود و صاحبان این مجالس کمک کنند با حداقل جمعیت، چهارچوب هایی که مرکز بهداشت و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان می کند رعایت کنند تا جلوی شیوع این بیماری گرفته شود.
۴- بازارها با ۵۰ درصد جمعیت و رعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت کنند
۵- مسئولین روابط عمومی ادارات سطح شهرستان هم در فضای واقعی و هم در فضای مجازی اطلاعرسانی و آموزش های لازم برای پیشگیری از بیماری کرونا را در اولویت اقدامات خود قرار دهند تا شهروندان ما عادی انگاری نکنند و مساله را جدی بگیرند تا ان شاا.. مشکلی در شهرستان پیدا نکنیم.
۶- آموزشگاههای خصوصی که باعث تراکم دانش آموزان می شوند بایستی تعطیل شوند.
۷- در خصوص ضدعفونی معابر شهری و روستایی، شهرداران و بخشداران مقید شدند مکان ها را هدفمند گندزدایی کنند اماکن پرتردد را شناسایی و ضدعفونی کنند تا از هدررفت هزینه ها جلوگیری شود.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۵۷

۱۱ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

78165

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک