میرضیایف 300x185 - فساد دشمن اصلی توسعه ازبکستان استترکمن نیوز:  رئیس جمهور ازبکستان گفت: تنظیم و اعمال ساز و کارهای جلوگیری و مبارزه با فساد که دشمن اصلی توسعه کشور است، از جمله مهم‌ترین وظایف در پیش است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان در پیام تبریک خود به مناسبت بیست و هشتمین سالگرد تصویب قانون اساسی این کشور ضمن تاکید بر تکمیل قانون اساسی و قوانین این کشور گفت: ما باید قوانینی را تصویب کنیم که در راستای تأمین منافع مردم، در تمام زمینه‌های دیگر نیز مفید باشد.

رئیس جمهور ازبکستان افزود: ما ۴ سال پیش با تکیه بر مفاد و اصول قانون اساسی استراتژی اقدامات را تصویب و اجرای اصلاحات گسترده دموکراتیک را آغاز کردیم. در قانون اساسی ۷ تغییر وارد شده و حدود ۲۵۰ قانون به تصویب رسیده است.

میرضیایف اظهار داشت: هم اکنون تنظیم و اعمال ساز و کارهای جلوگیری و مبارزه با فساد که دشمن اصلی توسعه کشور است، از جمله مهم‌ترین وظایف در پیش است. طی ۲ سال اخیر برای جرم فساد یک هزار و ۹۸۶ نفر مقامات دولتی مورد مجازات قرار گرفتند.

رئیس جمهور ازبکستان ادامه داد: ما برای تداوم منظم کارها در این مسیر استراتژی ملی مبارزه با فساد را برای سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۵ میلادی تنظیم می‌کنیم. چون فساد یک تهدید فوق العاده خطرناک است که دولت را از داخل خراب می‌کنید و به امنیت ملی ما لطمه وارد می‌کند.

میرضیایف با اشاره به تحکیم صلح، آرامش، تفاهم بین ملت‌ها و تسامح بین ادیان، حفاظت از نظم اجتماعی در کشور گفت: ما برای تامین عملی اصل «قانون از همه چیز بالاتر است، مجازات برای جنایت حتمی است» تمام نیرو و امکانات سازمان‌های نیروی انتظامی را به کار خواهیم برد.

رئیس جمهور ازبکستان همچنین خاطرنشان کرد: هم اکنون برای تامین آزادی بیان و مطبوعات، استقلال رسانه‌های گروهی، برقراری کنترل اجتماعی بر فعالیت سازمان‌های دولتی باید اقدامات را تشدید کنیم. هر کس باید روشن و دقیق بفهمد که جریان شفاف و علنی، تکثرگرایی افکار و نوسازی دموکراتیک در جامعه ما یک جنبه برگشت ناپذیر مانند اصلاحات در تمام زمینه‌ها کسب کرده است و ما به این راه خود به طور قاطعانه ادامه می‌د‌هیم.

میرضیایف تاکید کرد: افزایش مستمر سطح و کیفیت زندگی مردم، رفاه و شکوفایی صرف نظر از ملیت، زبان و دین وظیفه اصلی ماست.

قانون اساسی ازبکستان در تاریخ ۸ دسامبر سال ۱۹۹۲ میلادی در دوره یازدهم اجلاس شورای عالی جمهوری ازبکستان تصویب شد.

روز ۸ دسامبر در این کشور تعطیل رسمی اعلام شده و مردم این روز را جشن می‌گیرند.

 

 

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۴۸

۱۸ آذر ۱۳۹۹

کد خبر :

86741

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک