گنبدکاووس– ایتنانیوز-  اقشار مختلف مردم ساکن درهفت شهرستان واقع درشرق استان گلستان همگام با دیگر مردم ایران اسلامی در روز ملی مبارزه به استکبار جهانی، یکبار دیگر خشم خود علیه قدرت های استکباری را به نمایش گذاشتند.

IMG 4692 1 300x200 - فریاد خشم مردم شرق گلستان علیه استکبار جهانی

به گزارش پايگاه خبري تحليلي ترکمن‌هاي ايران،   به نقل ایرنا از شرق گلستان، اقشار مختلف مردم این دیار روز شنبه با حضور پرشور و گسترده و با شعارهای ‘مرگ بر آمریگا و مرگ بر اسرائیل’، خشم و انزجار خود را نسبت به کینه توزی آمریکا علیه انقلاب اسلامی و ملت ایران به نمایش گذاشتند.
دانش آموزان، دانشجویان، فرهنگیان، دانشگاهیان، کسبه و بازاریان، مدیران و دیگر اقشار مردم شهرستان های گنبدکاووس، آزادشهر، رامیان، مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه با در دست داشتن پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی و نیز پارچه نوشته هایی که شعارهایی علیه قدرت های استکباری روی آن نوشته بود، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را گرامی داشتند.
در شهر گنبدکاووس جمع زیادی از مسئولان و مردم این شهرستان بویژه دانش آموزان و دانشجویان با حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان یکبار دیگر با آرمان های انقلاب، امام راحل، شهیدان و مقام معظم رهبری برای ایستادگی و مقاومت در برابر توطئه های قدرت های استکباری، تجدید بیعت کردند.
سخنرانی برخی ائمه جمعه و مسئولان این شهرستان ها در خصوص روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و قرائت قطعنامه پایانی از دیگر بخش های برنامه های بزرگداشت ۱۳ آبان درشرق استان گلستان بود.

emamjome 13a 300x200 - فریاد خشم مردم شرق گلستان علیه استکبار جهانی

در گنبدکاووس امام جمعه این شهرستان درسخنانی با گرامیداشت ۱۳ آبان روز ملی مبارزه بااستکبار جهانی و قدردانی ازحضور پرشور اقشار مختلف مردم و نسل جوان در این راهپیمایی، گفت: زورگویی و پیمان شکنی دو ویژگی بازر استکبار جهانی بوده که در عصر حاضر آمریکا مصداق آن است.
حجت الاسلام و المسلمین محمود ترابی افزود: استکبار جهانی در راستای این دو ویژگی تنها به دنبال تامین منافع خود و سیطره بر منابع دیگر کشورها است و برای تحقق اهداف از نهادها و سازمان های بین المللی و شعارهای حقوق بشری و دموکراسی استفاده ابزاری می کند.
وی، هدف ملت ایران از شعار مرگ بر آمریکا را سیاست های خصمانه دولتمردان آمریکا علیه انقلاب اسلامی دانست و اضافه کرد: ملت ایران هیچ دشمنی با مردم آمریکا ندارد و با آنان احساس یگانگی می کند.
حجت الاسلام ترابی همچنین بااشاره به سخنان چند روز پیش مقام معظم رهبری درجمع جوانان، تصریح کرد: آینده کشور از نوجوانان و جوانان این سرزمین به عنوان سرمایه های اجتماعی و ملی است و این قشر باید با دشمن شناسی و تحصیل علم و دانش آینده ای خوب برای ایران اسلامی رقم بزنند.
نیمی از جمعیت یک میلیون و۸۶۹ هزار نفری گلستان در هفت شهرستان واقع درشرق این استان سکونت دارند.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۱۱

۱۳ آبان ۱۳۹۶

کد خبر :

5967

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک