امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

انتظامی محمود علیفر 5 300x202 - فرمانده انتظامی گنبد: فرهنگ‌سازی و پیشگیری هزینه بسیار کمتری از اعمال جرم و دستگیری داردترکمن نیوز – فرمانده انتظامی شهرستان گنبدکاووس گفت: آرامش و امنیت و بالاتر از آن احساس امنیت حق مسلم مردم در جامعه‌ای است و این تنها با فرهنگ‌سازی، آموزش و ترغیب به رعایت قوانین نظام اسلامی امکانپذیر است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  سرهنگ محمود علیفر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: داشتن امنیت و اعتماد بهترین سرمایه برای هر فرد در جامعه است که خبرنگاران می توانند با رسانه هایی که در اختیار دارند احساس امنیت را در جامعه ارتقاء دهند.

وی در آغاز سخنانش بسیار بر اهمیت فرهنگ سازی و پیشگیری از جرایم در جامعه تاکید کرد و افزود: خبرنگاران شهرستان همواره در سنگر اطلاع رسانی بهترین پیشگیری کنندگان و مبارزان معضلات اجتماعی هستند و از این قشر زحمتکش که دستگیر و یاری رسان نیروی انتظامی هستند تقدیر و تشکر داریم.

فرمانده انتظامی شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: خبرنگاران باید در انتشار اخبار صحت و دقت را بر سرعت انتشار ارجهیت دهند و اثرات سوء شایعات را در جامعه از بین ببرند و با القای امید به مردم احساس امنیت و امید به زندگی سالم را گسترش دهند.

انتظامی محمود علیفر 3 300x202 - فرمانده انتظامی گنبد: فرهنگ‌سازی و پیشگیری هزینه بسیار کمتری از اعمال جرم و دستگیری دارد

سرهنگ علیفر با اشاره بر عملکرد نیروی انتظامی در سال 1400 افزود:  در سال 1400 متاسفانه با افزایش 4درصدی کشف قاچاق روبرو بودیم و 445 کیلوگرم کشف شده که درسال گذشته 425 کیلو بوده است.

وی افزود: در بحث نگهداری سلاح نیز چه مجاز و چه غیر مجاز استفاده بی رویه باعث آسیب در جامعه و محیط زیست است و برخی موارد نیز استفاده مجرمانه داشته است که نسبت به سال گذشته 2 درصد افزایش داشته و امسال 108 قبضه سلاح کشف و ضبط شده است.

فرمانده انتظامی گنبد با اشاره بر کاهش 16درصدی تصادفات گفت: با اقدامات خوب همکارانمان در پلیس راهور درصد قابل توجهی تصادفات کاهش یافته اما در حوادث منجر به مرگ جاده ای و درون شهری جمعا 32 مورد داشتیم که سال گذشته 45 مورد بوده و 29 درصد کاهش آمار داشتیم اما بازهم این یک ضایعه بزرگ به شمار می رود.

رئیس پلیس فتا نیز در ادامه نشست خبری به اصحاب رسانه گفت: با افزایش جرایم سایبری در جامعه روبرو هستیم که برخی فرصت‌طلبان با کلاهبرداری‌های اینترنتی در این حوزه باعث آسیب به خیلی خانواده‌ها شده اند.

انتظامی محمود علیفر 4 300x202 - فرمانده انتظامی گنبد: فرهنگ‌سازی و پیشگیری هزینه بسیار کمتری از اعمال جرم و دستگیری دارد

«امیر قزلسفو» با اشاره بر اهمیت آموزش پیشگیرانه توسط رسانه‌ها اظهار داشت: دوران شیوع کرونا باعث رشد بسیاری از برنامه های اینترنتی برای تسهیل بخشی فعالیت‌های اقتصادی و پولی در جامعه شده است اما شرایط مجرمانه نیز برای سوء استفاده گران این حوزه ایجاد شده است.

وی افزود: مردم در استفاده از درگاه های پرداخت اینترنتی بسیار دقت کنند گرفتار سایت‌ها و درگاه‌های جعلی که اصطلاحا به آن «فیشینگ» نشوند.

فرمانده انتظامی در ادامه افزود: فیشینگ به معنی ماهیگیری است که در جرایم سایبری به این ترتیب تعریف می شود که مجرمان پیامهای جعلی و لینک های ارسال می کنند که مانند قلاب ماهیگیری عمل می‌کند و برخی افراد که اطلاعات کافی ندارند و یا دقت نمی‌کنند دچار آن شده و با دادن اطلاعات حساب مالی و رمز خود مال باختگان زیادی گرفتار این معضل اینترنتی شده‌اند.

محمود علیفر در خاتمه سخنانش با اشاره بر نزدیک شدن به پایان سال گفت: جادارد پیشاپیش سال نو (۱۴۰۱) را به شما و مردم شهرستان تبریک بگویم اما با چالش چهارشنبه پایان سال روبرو هستیم و انتظار داریم همشهریان عزیز با کنترل و مراقبت از فرزندان خود برای جشن‌های خیابانی و چهارشنبه سوری ممانعت داشته باشند و یا اینکه بسیار مراقبت نمایند تا از وسایل محترقه و خطرناک استفاده نکنند.

وی خاطرنشان کرد: پلیس مراقب است تا برخی افراد به بهانه تفریح باعث سلب آسایش مردم نشسوند و حسب قانون با کسانی که حامل مواد آتش‌زا و یا توزیع کننده مواد محترقه حتی فروشندگان اینترنتی هستند برخورد می‌کند.

انتظامی محمود علیفر 2 300x202 - فرمانده انتظامی گنبد: فرهنگ‌سازی و پیشگیری هزینه بسیار کمتری از اعمال جرم و دستگیری دارد

در این نشست از طرف مدیر ترکمن نیوز به ترافیک آزار دهنده گنبدکاووس اشاره شد و پیشنهاداتی زیر در جهت مطرح شدن در شورای ترافیک شهرستان مطرح شد:

معضل ترافیک در گنبدکاووس به یک چالش و پاشنه آشیل برای شورای ترافیک به ویژه شهرداری و راهنمایی و رانندگی بدل شده است اما این گره کور قابل گشایش است اگر اقداماتی در مسیر رفع آن انجام شود.

اول) می‌توان بخشی از ۲ خیابان اصلی منتهی به میدان مرکزی (امام خمینی و طالقانی) را روی جوی آب را پوشاند و با ایجاد کانیبو از هر طرف وسعیت خیابان را افزایش داد.

دوم) می‌توان از محوطه برخی ادارات به ویژه مدارس در روزهای تعطیل که از وسعت کافی برخوردار هستند در ساعات مناسب یا روزهای مشخص پرترافیک برای پارکینگ استفاده کرد.

سوم) از سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای ایجاد و راه اندازی پارکینگ اتوماتیک و برقی بهره گیری کرد البته زمین با حداقل مساحت مورد نیاز از طرف شهرداری تهیه گردد.

چهارم) آموزش و فرهنگ سازی رعایت راهنمایی رانندگی و چراغ قرمز برای عابرین پیاده در سطح شهر و چهارراه‌های پر ترافیک

 

گفتنی است، پلیس ایران در سال 1370 خورشیدی با ادغام شهربانی و ژاندرمری و کمیته انقلاب به وجود آمد و به طور رسمی نیروی اصلی انتظامی کشور را تشکیل داد.

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران وظیفه امنیتی و نظامی را در کشور با دارا بودن نیروهای مسلح می باشد، اما در بخشی از فعالیت های این ارگان نظامی خدمات اجتماعی، دولتی و همچنین صدور گذرنامه است.

گزارش از: یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز