امروز : پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۰۶,۴۸۰

ریال

|

دمای هوای شهر

2716450 300x185 - غرب استان گلستان محروم از خدمات سی تی اسکنترکمن نیوز: در حال حاضر علیرغم نقش ویژه سی تی اسکن در تشخیص بیماری کرونا و نیاز سیستم درمانی و مردم به ارایه این خدمات، هیچ یک از بیمارستان های غرب استان مجهز به دستگاه سی تی اسکن نمی باشند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان در این رابطه گفت: با توجه به مشکلات مالی موجود، تجهیز و تامین زیرساخت های بهداشت و درمان استان اولویت بندی شده است به همین منظور ۳ دستگاه سی تی اسکن برای مراکز درمانی شرق استان تهیه شد.

دکتر سراج الدین عارف نیا اظهار داشت:  علاوه بر بعد مسافت از شرق (گنبدکاووس ) تا مرکز استان، تجهیز دستگاه سی تی اسکن در بیمارستان مطهری به عنوان سانتر تروما و بیمارستان پیامبراعظم گنبدکاووس به عنوان مرکز ویژه کرونای شرق استان، حیاتی و ضرروری بود.

به گفته وی؛ با توجه به اینکه شهرهای غرب استان فاصله کمتری با مرکز استان دارند و دسترسی بیماران به خدمات سی تی اسکن در مدت زمان کوتاه تری امکان پذیر است به همین منظور، تامین و تجهیز دستگاه سی تی اسکن بیمارستان های غرب استان را در اولویت های بعدی قرار دادیم.

وی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی گلستان به عنوان متولی سلامت در استان متعهد است که شرایط درمانی رضایت بخشی را برای شهروندان مهیا سازد به همین منظور طی قراردادی با مراکز خصوصی در شهرهای غرب استان، بیماران بستری با تعرفه دولتی، خدمات سی تی اسکن دریافت می کنند ولی این امر شامل بیماران سرپایی نمی شود و بیماران سرپایی می بایست برای دریافت خدمات سی تی اسکن با تعرفه دولتی، به مرکز استان مراجعه کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان یادآور شد: با توجه به مشکلات مالی موجود، امکان خرید همزمان دستگاه سی تی اسکن (قیمت هر دستگاه سی تی اسکن بالای ۵ میلیارد تومان برآورد شده است) برای تمامی بیمارستان های استان وجود ندارد و چاره ای جز اولویت بندی نداریم.

✍️ الهه رمضان پور

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز