امروز : جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۷,۷۱۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    104830

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    16:06 | ۱۹ آذر ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

نوری زاد 1 300x180 - عمل به امانت الهی باعث آبادانی کشور می‌شودترکمن نیوز:  امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس، گفت: عمل به امانت ها و تکالیفی که خداوند برای انسان سپرده موجبات رونق و آبادانی کشور را فراهم می کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ آخوند عبدالباسط نوری زاد» در نماز جمعه این هفته مصلی بزرگ وحدت گنبد کاووس با تاکید بر اهمیت امانتداری در دین مبین اسلام، اظهار کرد: خداوند به مسلمانان امر می کند امانت ها را چه مال باشد یا حرف و اسرار به اهل و صاحبش بسپارید و هرگز به آنچه در دستان شماست خیانت نکنید، هر کسی به وظیفه ای که به او سپرده شده به خوبی عمل کند مملکت آباد می شود.

وی تصریح کرد: خیانت در امانتی که بر عهده انسان نهاده شده، متاسفانه باعث بروز کینه، کدورت و دشمنی ها در جامعه می شود.

امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس با بیان اینکه هر کسی در جامعه در هر شغلی که مشغول است مسئولیتی بر عهده دارد، تصریح کرد: تک تک افراد جامعه از جمله علما و روحانیون در قبال جامعه ای که در آن زندگی می کنند مسئول هستند.

وی، افزود: علما و روحانیون که در دوران طلبی گری علوم دینی و مذهبی را فراگرفته اند آنرا به نحو صحیح و با عدم کتمان حق و حقیقت به مردم ابلاغ کنند.

به گفته وی؛ هر عالمی که به علم خود عمل نکند یا به خوبی برای مردم تبیین نکند، علوم قرآنی و دینی را برای مردم تعلیم ندهد، خیانت به خداوند کرده است.

آخوند نوری زاد، معلمان را امانت داران تعلیم و تربیت در جامعه دانست و گفت: امانتداری برای آنها خیلی مهم است؛ زیرا مسئولیت سنگین علم آموزی برای فرزندان جامعه را بر عهده دارند.

وی، ادامه داد: کارمندان هر اداره که مسئولیتی دارند و از بیت المال حقوق می گیرند باید برای ارائه خدمت به مردم این ولی نعمتان کشور و پیشبرد کارهای آنان تلاش کرده و تکریم ارباب رجوع کنند در غیر این صورت در قبال مسئولیت خویش خیانت کرده اند.

خطیب جمعه افزود؛ مال و ملکی که خداوند به انسان عطا کرده امانت و امتحان الهی است و باید به درستی و در راه خیر از آن استفاده کنند و حتی فرزندان انسان نیز امانت الهی است و به سبک اسلامی باید آنها را تربیت کند.

آخوند نوری زاد با اشاره به فرمایش رسول اکرم(ص) که فرموده: «از طرف خداوند مبعوث نشده ام مگر اینکه مکارم اخلاقی را به اتمام برسانم»، اظهار کرد: دین اسلام انسان را به زندگی و معاشرت مناسب با دیگران و رعایت عدالت و انصاف در بین مردم توصیه می کند.

وی، ادامه داد: خداوند مسلمانان را بهترین امت قرار داده و به همین خاطر در بین خود امر به معروف و نهی از منکر می کنند.

گزارش از: مصطفی صبوحی

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز