گنبدکاووس-ترکمن نیوز-  معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: عملیات اجرایی تعداد ۲۲۱ طرح عمرانی و اقتصادی این شهرستان با مجموع هزینه ۸۲۷ میلیارد و ۳۴۰ میلیون ریال در ایام دهه فجر امسال آغاز می شود.

farmandar 4b 300x182 - عملیات اجرایی 221 طرح عمرانی و اقتصادی گنبد در دهه فجر آغاز می شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز،  عبدالقدیر کریمی روز چهارشنبه درجلسه کمیته های ستاد دهه فجر این شهرستان گفت: ازمجموع طرح های گنبدکاووس در دهه فجر امسال، ۱۹۱ طرح عمرانی و اقتصادی با اعتبار ۶۶۵ میلیارد و ۴۱۸ میلیون ریال به بهره بهره برداری می رسد.
وی، اشتغال ایجاد شده با طرح های افتتاحی را ۱۵۷ شغل مستقیم ذکر کرد و افزود: در این ایام همچنین عملیات اجرایی ۳۰ طرح عمرانی و اقتصادی با اعتبار پیش بینی شده ۱۶۱ میلیارد و ۹۲۲ میلیون ریال آغاز می شود.
کریمی، آغاز عملیات گازرسانی به روستاهای مرزی ‘هوتن و کرند’ با ۸۰ میلیارد ریال اعتبار، افتتاح گازرسانی به چهار روستای مرزی ‘قره ماخر، بیشک تبه، آراقویی و قره کسلخه’ با ۶۳ میلیارد ۳۰۰ میلیون ریال و بهره برداری از آب بندان روستای کرند با ۷۳ میلیارد ریال را از جمله مهمترین طرح های گنبدکاووس در دهه فجر امسال برشمرد.
وی با گرامیداشت فرا رسیدن جشن های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: امسال برگزاری آیین های دهه فجر به دلیل شرایط منطقه ای و جهانی و نیز برخی مسائلی که در ماه های گذشته در کشور رخ داد، باید با حضور پرشور اقشار مختلف مردم برگزار شود.
فرماندار ویژه گنبدکاووس ادامه داد: برنامه های بزرگداشت دهه فجر امسال بویژه حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن باید به نمایشی از اتحاد و همدلی مردم قدرشناس ایران اسلامی که درهمه صحنه های مرتبط با انقلاب اسلامی حضوری حماسی و مقتدرانه دارند، تبدیل شود.
کریمی با تاکید برضرورت برگزاری مراسم های دهه فجر با حضور اقشار مختلف مردم، گفت: کمیته های ستاد دهه فجر گنبدکاووس امسال حدود ۷۰۰ برنامه متنوع فرهنگی، اجتماعی و ورزشی پیش بینی کردند که ۱۳۰ برنامه آن به عنوان شاخص در جدول برنامه های این ایام گنجانده می شود.
وی با تاکید بر ضرورت حفظ شان ومنزلت ایام فاطمیه در روزهای آغازین دهه فجر انقلاب اسلامی، افزود: ستاد دهه فجر گنبدکاووس درسال گذشته رتبه نخست استان را کسب کرد و باید تلاش شود این جایگاه درسال جاری نیز حفظ و تکرار شود.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۲۲

۰۴ بهمن ۱۳۹۶

کد خبر :

10309

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک