امروز : پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    115659

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    20:57 | ۲۴ آبان ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

ترکمن نیوز- مزدک بهروش:  ما اهالی رسانه برای اینکه ایران خانه‌ی خوبان شود، رنج دوران برده‌ایم وخون دل‌ها خورده ایم …

کاش برخی مدیران به‌جای طرح مسئله کمی به حل مسئله بیاندیشند و در مواجه با اهالی رسانه کمی خویشتن‌داری کرده و شانیت خویش را به چالش نکِشند.

در روزهای اخیر پس از پرسش‌هایی که از ریاست محترم علوم پزشکی در رسانه وزین صریر خبر منتشر شد، در کمال ناباوری شاهد بودیم که از “علی کیان” مدیریت این کانال خبری، که از رسانه‌های فعال و موثر این روزهای منطقه ماست، شکایت شده و می‌بایست در مقام پاسخگویی برآید.

فی الواقع شاکی محترم بد نیست کمی قانون بخواند و اگر مدیریت نابش این فرصت را به وی نمی‌دهد تا تورقی کند و کتاب قانون بخواند، لااقل از کریمان و حکیمان اطرافش، من‌باب حقوق اهالی رسانه بیشتر بپرسد، تا بیشتر بداند.

یک رسانه‌ی معتبر، اگر نسبت به اصل خبر دچار تشکیک شود، هرگز آن خبر را منتشر نخواهد کرد. چراکه خود را در مقابل جامعه و خوانندگان خویش مسئول می‌داند.

اینکه رسانه‌ای با پرسشگری از فرد یا نهادی به‌دنبال یافتن جواب صحیح و منطقی برای خوانندگان و مخاطبینش است، امری طبیعی بوده و در منافات با هیچ قانونی نبوده و تعارضی با آن ندارد.

حال وقتی رسانه در مقابل انجام رفتار ذاتی و حرفه‌ای خود، با عکس‌العملی خصمانه و غیرفنی و غیرحرفه‌ای مواجه می‌شود، برداشت جامعه از این جدل چه خواهد بود؟

ما به‌عنوان اهالی رسانه، به‌دنبال حاشیه و جدل نبوده و نیستیم و حرمت قلم را پاس می‌داریم. چرا که آموخته‌ایم در فضای تعامل می‌شود به صلح رسید و جنگ‌ها را مغلوبه کرد، اما رویه‌ی برخی عالی‌جنابان فارغ از تعامل و گفتگوست و گویا بنا دارند، با تحکم و تفرعن بر آدمیان، حکم رانند و فائق آیند.

شکایت از “علی کیان” به مثابه‌ی پای گذاشتن بر حقوق شهروندی مردمانی‌ست که برای احقاق حقوق حداقلی خویش می‌بایست مواخذه و محاکمه شوند!!

هنگامی‌که باب گفتگو و مفاهمه بسته شود، قطعاً باب مجادله مفتوح خواهد شد و در این کارزار، آن‌کس که دچار خُسران می‌شود، مردمان این دیارند، که دل‌خوش به حضور مسئولین‌شان دارند.

حال سوال این‌ست؛ مسئولی که به‌دنبال حواشی بیش از متن باشد، چگونه می‌تواند به امورات حوزه‌ی مدیریتی خویش بپردازد؟

بد نیست برخی آقایان مسئول بدانند عمر صدارت و زعامت هیچ مسئولی تا قیامت به‌طول نخواهد انجامید، که شما دل‌خوش به آن موعد باشید. همانطور که مدیران سابق نیز به آن موعد نرسیدند.

مولی متقیان امیر مومنان در فرازی از نهج‌البلاغه خطاب به اشعث‌بن قیس، فرماندار آذربایجان میفرماید؛ مدیریت و حکمرانی برای تو طعمه نیست، بلکه مسئولیتی بر گردن توست و کسی که از تو بالاتر است، از تو خواسته تا نگهبان آن باشی، وظیفه نداری تا در کار مردم به میل و خواسته شخصی خود عمل کنی، یا بدون ملاک معتبر و فرمان قانونی به کار بزرگی دست بزنی.

حال جناب مسئول می‌توانی بنا به‌فرموده‌ی امیرمومنان به‌جز “علی کیان” از بنده هم شکایت کنی و همه‌ی اهالی رسانه را که از کیان حمایت خواهند کرد به دادگاه بکشانی، چرا که ما خبرنگاران، دادگستری را خانه‌ی امن خویش دانسته و شمشیر عدالت را بر سر خویش حاکم می‌دانیم.

“و من‌الله توفیق دکترجان”

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز