و علما 300x185 - علما و روحانیون با اطلاع‌رسانی مناسب مانع روند صعودی مجدد کرونا شوندترکمن نیوز: فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: علما و روحانیون شهرستان با وجود آگاهی و دغدغه سلامتی مردم باید با اطلاع‌رسانی مناسب مانع روند صعودی مجدد کرونا شوند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  عبدالقدیر کریمی در نشست هم‌اندیشی با علمای اهل تشیع و تسنن در خصوص اقدامات پیشگیرانه شیوع بیماری کرونا در شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: با فرارسیدن عید سعید قربان و جشن غدیر خم مردم و مسئولین جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، سلامتی خود و دیگران باید باید بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمایند.

امام جمعه گنبدکاووس همچنین در این نشست گفت: به دلیل ویروس منحوس کرونا مناسک حج به حالت نیمه تعطیل درآمده در حالی که امری مهم تر از حج در دین اسلام وجود ندارد بنابراین وظیمه داریم برای قطع زنجیره انتقال ویروس پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نماییم.

حجت‌الاسلام محمود ترابی با یادآوری اینکه به دلیل سهل‌انگاری مردم استان گلستان شاهد موج دوم بیماری کرونا بوده‌اند افزود: اگر مسلمانی به دلیل سهل‌انگاری باعث صدمه دیدن دیگران شود مسئولیت شرعی بر گردن وی می‌باشد.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس بیان داشت: هر ساله برگزاری عید سعید قربان در بین مسلمانان به ویژه در ترکمنصحرا همراه با شور و شوق خاصی بوده اما امسال به دلیل شیوع ویروس مهلک کرونا درخواست داریم تا برای حفظ و سلامتی خود و دیگران دید و بازدیدها را لغو نمایند.

حاج آخوند عبدالباسط نوریزاد تصریح کرد: در دین اسلام حفظ جان یک انسان اولویت همه مسائل می‌باشد.

گزارش از: آرزو بسیا

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۲۵

۰۲ مرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

79647

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک