امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

1 119 300x185 - علما و روحانيون تلاش کنند تا روحیه صلح و سازش در جامعه تقویت شودگنبدکاووستورکمن نیوز رئیس دادگستری گلستان ورود سالانه ۴۰۰ هزار پرونده به محاکم قضایی گلستان را بسیار بالا دانست و تصریح کرد: گروه‌های مختلف مردم بالاخص علما و روحانیون، معتمدین و ریش سفیدان اعم از شیعه و اهل سنت بایستی تلاش کنند تا روحیه صلح و سازش در جامعه تقویت و از تولید پرونده در محاکم جلوگیری شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ هادی هاشمیان شنبه در ملاقات مردمی با شهروندان گنبدکاووس در مسجد اهل سنت آخوند طلابی اظهار کرد: ثبت قراردادهای حقوقی و خرید و فروش در دفاتر اسناد رسمی از برخی سوء استفاده ها از جمله فروش ملک به چند نفر جلوگیری می کند.

وی افزود: آگاه نبودن مردم از قوانین در فعالیت‌های روزمره مانند قوانین مربوط به معاملات و قرارداد‌ها یکی از علل تشکیل پرونده در دادگاه هاست.

2 85 300x185 - علما و روحانيون تلاش کنند تا روحیه صلح و سازش در جامعه تقویت شود

هاشمیان یکی از اهداف برگزاری جلسات ملاقات عمومی با گروه‌های مختلف مردمی از سوی خود و روسای دادگستری و دادستان ها در شهرستان ها را آگاهی بخشی به مردم و تقویت روحیه صلح و سازش در بین مردم برای جلوگیری از ورود پرونده به محاکم قضایی دانست و گفت: در این جلسات برخی روسای ادارات و نهادهای اجرایی نیز حضور دارند زیرا بخشی از مشکلاتی که توسط مردم مطرح می‌شود، مربوط به دستگاه های اجرایی است.

وی با بیان این که بر اساس نص صریح قرآن همه ما با هم خواهر و برادر دینی هستیم گفت : روحانیون، ریش سفیدان و کسانی که بین مردم نفوذ کلام دارند برای ایجاد سازش و آشتی بین کسانی که با هم اختلاف دارند تلاش کنند و تا جایی که ممکن است اجازه ندهیم خصومت ها برای حل و فصل به محاکم کشیده شود .

رئیس دادگستری گلستان گفت: حل و فصل خصومت‌ها با آشتی و سازش طرفین، علاوه بر ایجاد آرامش بین طرفین درگیر، از تشکیل پرونده‌های بیشتر در محاکم جلوگیری می‌کند.

رئیس کل دادگستری گلستان و معاونان او به پرسش های مردم پاسخ دادند و درخواست های آنان را شنیدند و دستورهای لازم را صادر کردند.

 

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز