علمای اهل‌سنت گلستان و کشور حادثۀ تروریستی علیه نیرو‌های سپاه را محکوم کردندپیام ها-ترکمن نیوز-  علمای برجستۀ اهل‌سنت و مدیران برخی از مدارس دینی اهل‌سنت گلستان و کشور حمله تروریستی به اتوبوس حامل نیرو‌های سپاه پاسداران را محکوم کردند و از خداوند برای شهدای این حادثه علو درجات، برای مجروحین شفای عاجل و برای خانواده‌های شهدا صبر و اجر را مسئلت کردند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ امام جمعه شهرستان آق قلا در واکنش به خبر عملیات تروریستی در زاهدان اظهارداشت: خبر انفجار در نزدیکی اتوبوس حامل حافظان مرزهای وطن از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران که منجر به شهادت و مجروح شدن جمعی از کارکنان سپاه شد، سبب تأسف و تألم شدید شد.

وی افزود: افرادی که به شهادت رسیدند خدمتگزار نظام و مدافع شرف و پاسدار عزت ایران اسلامی بودند و جان و همه هستی خود را فدای اسلام و میهن عزیز کردند.

آخوند میرزاعلی بیان کرد: دشمنان، خروش ملت در یوم‌الله ۲۲ بهمن را تحمل نکردند و این جنایت در پی انتقام از حضور مقتدرانه و دشمن‌شکنانه ملت در راهپیمایی، با هدایت مزدوران سرویس‌های اطلاعاتی استکبار و عوامل فریب‌خورده آن‌ها طراحی‌ شده است.

امام جمعه اهل سنت پیشکمر شهرستان کلاله اظهارداشت: همه علما و ائمه جمعه اهل سنت استان گلستان این حمله تروریستی دشمنان در به شهادت رساندن مظلومانه نیروهای خدوم و زحمتکش سپاه را محکوم می‌کنند.

وی افزود: دشمن جهان‌خوار و زبون هر ترفند و توطئه‌ای را به کار بست تا بین مردم و مسئولان نظام جمهوری اسلامی فاصله بیندازد، اما موفق نشد، این بار با چنین حملات تروریستی قصد دارد تا در کشور ناامنی و وحشت ایجاد کند و با جنگ روانی مردم را نسبت به نظام جمهوری اسلامی دلسرد کند.

آخوند محمدامین آدینه بیان داشت: به شهادت رساندن جوانان بی‌دفاع نشان از ضعف و ناتوانی دشمن در برابر استقامت و پایداری مردم نسبت به توطئه‌های دشمن و پشتیبانی آنها از نظام جمهوری اسلامی دارد.

امام جمعه اهل سنت شهرفراغی شهرستان کلاله اظهارداشت: دشمن به خیال اینکه با این‌گونه جنایات، مردم ایران وحدت و وفاق خود را از دست می‌دهند و بین آنها فاصله می‌افتد دست به این اعمال می‌زند. دشمن بداند با شهادت جوانان غیور این مرز و بوم اتحاد و انسجام بین ملت بیشتر و قوی‌تر می‌شود.

وی افزود: اعمال ناشایست و تروریستی دشمنان ایران اسلامی چه از نظر علما اهل تشیع و چه علمای اهل تسنن محکوم است و به لحاظ قانونی، شرعی و وجدانی جرم و به دور از انسانیت است.

آخوند محمد امین صفری بیان داشت: دشمنان توان مقابله نظامی با نیروهای خدوم، انقلابی و جان برکف انتظامی، نظامی و به ویژه سپاه ما را ندارند و به همین سبب غافلگیرانه دست به عمل غیرانسانی تروریستی می‌زنند.

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید ضمن محکوم دانستن این حمله، آن را «تلخ و ناگوار» دانستند و چنین حوادثی را «بیش از هر چیز به ضرر مردم سیستان‌وبلوچستان» دانستند که همواره «خواهان امنیت و توسعه فراگیر در سایۀ آزادی» هستند.

ولانا محمدحسین گرگیج، امام‌جمعه اهل‌سنت آزادشهر این حادثه را «اقدامی کور و تأسف‌آور» دانست و خاطرنشان کرد: «مطالبۀ حقوق و خواسته‌ها با ناامن‌کردن جاده‌ها و شهر‌های کشور توهمی بیش نیست.»

مولانا حبیب‌الرحمان مطهری، مدیر حوزۀ علمیه احناف خواف، در پیامی ضمن اظهار تاسف از حادثۀ تروریستی حمله به نیرو‌های سپاه، آن را «ناجوانمردانه» دانست و مراتب همدردی خود را با خانواده‌های شهدا و مجروحین این حادثه اعلام کرد.

آخوند صلاح‌الدین گوگلان، مدیر مدرسه علوم دینی ربانیه چنارلی (استان گلستان) در پیامی ضمن محکوم کردن حاثۀ تروریستی حمله به اتوبوس نیرو‌های سپاه، مراتب همدردی خویش را با خانواده‌های شهدا و مجروحین این حادثه اعلام کرد.

مولانا سید ابراهیم فاضلی، مدیر حوزه‌های علمیه تعلیم‌القرآن “شورک ملکی”- از توابع شهرستان مشهد- و احناف تایباد، ضمن محکوم کردن این حادثه، مراتب تسلیت خویش را با خانواده‌های شهدا و مجروحین این حمله اعلام کرد.

مولوی عبدالمجید رجبعلی‌زاده، مدیر حوزه علمیه “انوارالعلوم” خیرآباد- تایباد با صدور پیامی حادثۀ ترور نیرو‌های مرزبانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به شدت محکوم کرد و چنین اقداماتی را «در راستای منافع دشمنان کشور و دشمنان ملت» دانست.

مولانا سید محمد حسینی، امام‌جمعه شهر طبس‌مسیناء (استان خراسان جنوبی) به نمایندگی از جامعۀ روحانیت این شهر، با صدور پیامی حمله به اتوبوس نیرو‌های سپاه را «ضد انسانی» توصیف کرد و خاطرنشان کرد که چنین حوادثی نمی‌توانند «در عزم استوارمردم بزرگ ایران در اتحاد وبرادریشان خللی وارد کنند.»

مولانا غلام‌حیدر فاروقی، امام‌جمعه اهل‌سنت بیرجند در پیامی ضمن اظهار تأسف شدید از وقوع این حادثه، تاکید کرد: «قطعا چنین اقداماتی ملت ایران را در برابر دشمنان متحدتر و منسجم‌تر از گذشته خواهد نمود و نخواهد توانست این ملت را در برابر اهداف بلندش ناتوان و ضعیف گرداند.»

 

 

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۴۰

۲۷ بهمن ۱۳۹۷

کد خبر :

45744

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک