امروز : یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۴,۷۱۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    83616

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    18:33 | ۱۱ مهر ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

جاور 300x218 - عقیده اسلامی و شعائر تعبدی دو اصل مهم بعثت پیامبر (ص)ترکمن نیوز:  امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در سخنان پیش از نماز جمعه این هفته گفت: خداوند متعال برای هدایت و حیات بشریت حضرت محمد (ص) را با رسالتی مدون و مشخص مبعوث کردند که دو بعد اساسی این ماموریت، عقیده اسلامی و شعائر تعبدی بود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ حاج آخوند عبدالکریم جاور این دو بعد اساسی را به روح و جسم ماموریت الهی پیامبر (ص) تشبیح کرد و اظهار داشت: اعتقاد به اسلام و عبادت همراه با عمل به احکام الهی لازم و ملزوم یکدیگرند. این شعائر در جهت نظم و انضباط در جامعه و دور نگهداشتن انسان ها از فساد است.

وی با بیان اینکه خداوند، رسول الله (ص) را رحمه للعالمین مبعوث کرده اند اظهار داشت: خداوند حضرت محمد (ص) را به عنوان نعمتی بزرگ برای امت اسلامی قرار داده است. لحظه لحظه حیات و سیرت زندگی ایشان الگویی نمونه برای سعادت دنیا و آخرت انسان هاست. ما و همه جهانیان باید ارزش این نعمت عظیم را بدانیم و سیرت ایشان را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم.

خطیب جمعه اهل گنبدکاووس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان احادیثی از فضائل حضرت عایشه (رض) اظهار داشت: ام المومنین حضرت عایشه (رض) دختر ابوبکر صدیق (رض) از هوش و ذکاوت بالایی برخوردار بودند و وقتی تحت توجه پیامبر خدا قرار گرفتند به عالمی توانا و از منابع و مراجع معتبر حکمت تبدیل شدند.

آخوند عبدالکریم جاور افزود : عایشه صدیقه (رض) درمدت زمان زندگی خود با حضرت محمد (ص) بسیاری از مسائل فقهی و احادیث را از ایشان فرا گرفتند و در صداقت، امانت در روایات و آگاهی به مسایل عبادی مشهور بودند، طوریکه پیامبر (ص) به اصحاب کرام خود سفارش کردند : نصف دین خود را از حضرت عایشه (رض) بیاموزند.

وی گفت: بعد از وفات پیامبر (ص) حضرت عایشه (رض) مرجع علمی برای مسلمین بود. صحابه رسول الله وقتی با مشکلی مواجه می شدند به ایشان مراجعه می کردند.

گزارش از: مصطفی صبوحی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز