در جلسه آبان‌ماه حزب اتحاد ملت ایران، حوزه گنبد مطرح شد

Hezb Ethad melli 300x151 - عقب‌نشینی‌های روحانی در آیینه نقداجتماعی – ایتنانیوز – رئیس حزب اتحاد ملت ایران در حوزه گنبد کاووس گفت: در جلسه داخلی اعضای حزب عقب نشینی های رئیس جمهور از شعارها و وعده هایی که به مردم و جوانان داده بررسی و تحلیل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن، امان محمد خوجملی در گفت و گو با خبرنگار ایتنانیوز اظهار داشت: جلسه در ساعت ۱۹ تا ۲۱ با حضور اکثریت اعضا در منزل یکی از اعضا برگزار شد.

وی افزود: در این نشست مسئول حزب اتحاد ملت ایران در حوزه گنبد ابتدا تحلیلی از وضعیت موجود بعد از انتخاب کابینه دوم روحانی ارائه داشت.

خوجملی از عقب نشی های مکرر و عدول دکتر روحانی از شعارهای اصلاح طلبانه اش انتقاد کرد و گفت: روحانی نباید مطالبات و خواسته ای مردم را فراموش کند چون مردم به شعارهای متفاوت و نگرشهای تحول طلبانه او رای دادند. اگر روحانی پایگاه رای خود را فراموش کند مردم و جوانان را از سیاست و سیاستمداران سرخورده و مایوس خواهند کرد. مردم سیاست را جز حیله و حقه و فریب و دروغ چیز دیگر نخواهند شناخت.

در ادامه یحیی یاری یکی اعضای حزب در حوزه گنبدکاووس مردم و جوانان را به پایداری و مقاومت در راه اصلاحات دعوت کرد. او تاکید کرد ما گزینه ای غیر از اصلاحات نداریم و راه تداوم آنهم کارهای عمیق فرهنگی و بالا بردن داشن و آگاهی مردم است تا در پرتو آگاهی و دانش مردم دولت و حکومت شبیه مردم شوند. او گفت: در کشورهای پیشرفته صنعتی هم ابتدا مردم دموکرات و آزادی خواه شدند و مردم دموکرات و آزادی خواه هم دولتهای دموکراتیک و آزادی خواه را بوجود آوردند. این تجربه ای روشن و کار آمد است که نباید فراموش کرد.

اکبر پیرا دبیر حزب در حوزه گنبد نیز در این نشست به گسترش فعالیت های حزبی تاکید کرد و گفت: تشکیلات زمانی مؤثر و مفید خواهد بود که علاوه بر عمق و محتوا گستره آن نیز وسیعتر باشد تا افراد بیشتری را دربر بگیرد او از مسئول حزب در گنبد خواست با سایر اعضای حزب در شهرهای مینودشت و گالیکش و کلاله نشستهای مشترکی داشته باشیم تا با نقاط ضعف و قوت یکدیگر آشنا شویم.او گفت: افراد تجارب زیادی را در طول زندگی کسب می کنند و تا نشستهای مشترک و همدلانه نداشته باشیم این تجارب خوب و ارزشمند به دیگران منتقل نخواهد شد.

در ادامه عباس مهدی زاده یکی دیگر از اعضای حزب در گنبد گفت: فعالیت حزبی یک کار دراز مدت دامنه دار و مدنی است و انگیزه دوستان حزبی هم خیرخواهانه و انسان دوستان و شرافتمندانه است و دوستان حزبی نباید یاس و نا امیدی را به دل خودشان راه بدهند. گرچه بد عمل کردن دولتها می تواند به فعالیت احزاب صدمه بزند ولی در عین حال احزاب هم در کوران فعالیتها پخته و آبدیده خواهند شد که تجربه ای بس گرانبهاست که نباید نادیده گرفت.

علی کیان نایب رییس حزب در گنبدکاووس هم در ادامه جلسه ضمن انتقاد از دولت روحانی رویکرد او در طی ماههای اخیررا بسیار ناامید کننده ارزیابی کرد و گفت: عمل کرد او هیچ تناسبی با شعارهای انتخاباتی او ندارد. کار او هیاهویی بزرگ برای کارهای بسیار کوچک بوده است و ما نباید به عنوان نیروهای اصلاح طلب توجیه گر خطاهای او باشیم. چون در آن صورت مردم به ما هم اعتماد نخواهند و مانند اصولگرایان از ما هم عبور خواهند کرد. او تاکید کرد ما باید سیاست اتحاد و انتقاد را در پیش بگیریم و مرتب شعارهای انتخابی او را به یادش بیاوریم که چه گفته بود و حالا چه می کند و چه باید بکند.

در خاتمه این نشست عضو جدید حزب منیژه کیش از فعالیت های روز نامه نگاری و نویسندگی و ادامه تحصیلات خود به اعضای حزب توضیحاتی داد و گفت: کسب علم و دانش لازمه زندگی و مخصوصاً برای فعالیتهای حزبی است.

وی تاکید کرد احزاب و نهادهای مدنی و روز نامه نگاران، خدمت گزاران و چشمان بیدار جامعه هستند ونقش مؤثری در کاهش فساد و اختلاس ایفا می کنند. اگر روزنامه نگاران، روشنفکران و احزاب و نهادهای مدنی و رسانه های همگانی نباشند فساد همه جا را فرا خواهد گرفت و جامعه به سمت سقوط و انحطاط پیش خواهد رفت.

این جلسه بعد از دوساعت گفتگو و تبادل نظر ساعت ۲۱ به پایان رسید. ۱۵/۸/۱۳۹۶

انتشار دهنده: یاشار نیازی

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۵۹

۱۵ آبان ۱۳۹۶

کد خبر :

6055

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک