مجمع عمومی سازمان ملل 300x200 - عشق آباد معاون رئیس مجمع عمومی سازمان ملل شدترکمن نیوز:  نماینده دائم ترکمنستان در سازمان ملل از انتخاب مجدد «عشق آباد» به عنوان معاون رئیس هفتاد و پنجمین مجتمع عمومی سازمان ملل خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  بر اساس این گزارش ترکمنستان برای ششمین مرتبه به عنوان معاون دبیر مجمع عمومی سازمان ملل معرفی شد. پیش از این عشق آباد در پنجاه و هشتمین، شصت و دومین، شصت و چهارمین، شصت و هشتمین و هفتاد و یکمین مجمع عمومی سازمان ملل در این سمت قرار داشت.

 «قربان قلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان بر توسعه مشارکت استراتژیک و همه جانبه با سازمان ملل تاکید کرده بود و آن را از مهمترین اولویت‌های ترکمنستان در عرضه بین‌المللی می‌داند.

چنین تلاش‌های ترکمنستان هم‌چنین توسط سازمان ملل نیز حمایت می‌شود که در سال‌های اخیر در این سازمان بین‌المللی چند قطعنامه ترکمنی تصویب شد.

ترکمنستان عضو شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل، کمیسیون جمعیت و توسعه سازمان ملل، شورای اجرایی «یونسکو»، کمیسیون اقتصادی اروپا و دفتر کمیته سیستم انرژی پایدار، برنامه ویژه اقتصادی آسیای مرکزی، کمیسیون موارد مخدر سازمان ملل، شورای اجرایی نهاد حقوق زنان سازمان ملل است.

در ماه مارس سال جاری برنامه همکاری بین ترکمنستان و سازمان ملل برای سال‌های ۲۰۲۱- ۲۰۲۵ به امضا رسید که با برنامه‌های ملی و اهداف توسعه پایدار سازگار است.

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۵۴

۱۲ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

78239

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک