امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    112326

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    11:31 | ۱۷ تیر ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

شورای امنیت 300x151 - عزل و نصب برخی از مقامات عالی رتبه ترکمنستانترکمن نیوز:  رئیس جمهور ترکمنستان در نشست شورای امنیت این کشور برخی ازمقامات عالی رتبه را عزل و نصب کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در نشست شورای امنیت کشور که با حضور «سردار بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان و فرمانده عالی ارتش برگزار شد، نتایج فعالیت دستگاه‌های نظامی و انتظامی در 6 ماه سال جاری و وظایف آنها برای آینده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست رئیس جمهور ترکمنستان، «بگنچ گونداگایف» وزیر دفاع و دبیر شورای امنیت دولتی ترکمنستان و «قربان مراد آنایف» وزیر امنیت ملی را به دلیل عدم انجام صحیح وظایف رسمی توبیخ کرد.

وی همچنین «بیک مراد بیک مراداف» معاون دادستان کل و مشاور ارشد دادگستری را برکنار و «سردار مالک قولویچ » را که تا آن لحظه به عنوان دادستان شهر عشق آباد خدمت می‌کرد، به این سمت منصوب کرد.

بردی محمداف در این نشست تاکید کرد که این تصمیم در توافق با مجلس اعلای پارلمان ترکمنستان اتخاذ شده است.

 فرمانده کل نیروی مسلح ترکمنستان خطاب به اعضای شورای امنیت کشور تاکید کردند که «عشق‌آباد» مستقل به وضعیت بی‌طرفی پایبند بوده و روابط دوستی و حسن همجواری را با دولت‌ها و مردم جهان به طور پیوسته حفظ می‌کند.

وی تاکید کرد: بر اساس اصول دکترین نظامی که ماهیت کاملاً دفاعی دارد، ساختار نظامی و نهادهای مجری قانون به طور سیستماتیک بهبود می‌یابد و توان دفاعی کشور تقویت می‌شود.

بردی محمداف با بیان اینکه دولت در این راستا اقدامات خود را ادامه خواهد داد، گفت: حل مسائل اجتماعی نیز در اولویت قرار دارد و در درجه اول رسیدگی به سربازان و خانواده‌های آنان است.

سپس سران سازمان‌های مجری قانون گزارش‌های خود را ارائه دادند.

در ادامه رئیس جمهور ترکمنستان توجه «خیدیروف» وزیر کشور را به موضوعات بهبود عملکرد بخش‌های ساختاری این اداره جلب کرد.

همچنین وی در مورد فعالیت سرویس مرزی ایالتی تاکید کرد که مرز دولتی کشور بی طرف و مستقلی چون ترکمنستان باید به مرز دوستی تبدیل شود.

در عین حال تاکید شد که باید اصول روابط بین الملل مدرن را با در نظر گرفتن بهترین شیوه‌ها در این زمینه مد نظر قرار داد.

رئیس جمهور ترکمنستان همچنین به «مسقط خدا قولیف» رئیس گمرکات دولتی تأکید کرد که در زمینه افزایش اهمیت کریدورهای حمل و نقل و ترانزیت، اقدامات گسترده‌ای در حال انجام است و باید در جهت افزایش صادرات ادامه داده شود.

بردی محمداف توجه «آتاگارایف»، رئیس اداره مهاجرت دولتی را بر جنبه‌های کلیدی فعالیت‌های آتی متمرکز کرد.

وی اذعان کرد: همانطور که اشاره شد، در حال حاضر محدودیت‌های قبلی برای خروج و ورود اتباع به کشورهای خارجی به تدریج برداشته می‌شود و باید وظایف خود را به نحو احسن انجام دهد.

در این جلسه رئیس جمهور ترکمنستان، برنامه‌های توسعه نیروهای نظامی و انتظامی ترکمنستان برای سال‌های 2022 تا 2028 با هدف تقویت صلح و ثبات در کشور را امضا کرد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز