مدیرکل صدا و سیمای کردستان از اهل سنت 300x156 - عذرخواهی مدیرکل صدا و سیمای کردستان از اهل سنتترکمن نیوز:  مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان در پی پخش بخش هایی از یک برنامه تلویزیونی از شبکه استانی مرکز کردستان در ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) از علما و اهل تسنن عذرخواهی کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛به نقل کُرد پرس، در پی پخش بخش هایی از یک برنامه تلویزیونی از شبکه استانی مرکز کردستان در ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) که باعث تکدر خاطر ساحت مذهبی برادران دینی و ایمانی، و جریحه¬دارشدن قلوب مردم شریف، مومن، و ولایتمدار استان کردستان شد، جعفر عبدالملکی، مدیرکل صداوسیمای مرکز کردستان، از عموم مردم متدین و انقلابی، و نیز مقامات دینی و سیاسی استان عذرخواهی کرد.

در بخشی از متن پیام جعفر عبدالملکی آمده است:

«مردم شریف و شهید پرور استان فرهنگی کردستان، علما؛ ماموستایان بزرگوار

دشمان اصل و اساس شریعت محمدی (ص) همیشه در پی ایجاد فتنه و اختلاف میان مسلمانان بوده و هستند و امروز برخی اقدامات تفرقه افکنانه در فضای مجازی بستر این آتش افروزی را بیشتر فراهم نموده است.

متاسفانه در پخش زنده مراسم ایام سوگواری حضرت اباعبدالله حسین (ع) از شبکه کردستان در چند ثانیه مطلبی پخش گردید که قلوب متدینین را جریحه دار نمود. اینجانب علاوه بر برخورد با عاملان، این سهل انگاری از همان ابتدا اراده به عذر خواهی از مردم نجیب کردستان داشتم اما با توجه به بستری شدن بنده در بیمارستان به دلیل بیماری کرونا و همچنین جهت جلوگیری از عمومی شدن این اشتباه مطلبی بیان نشد. اما امروز که تفرقه افکنان و گردانندگان برخی از کانال ها در شبکه های مجازی باعث نشر این خطا شده اند و متاسفانه به تحریک احساسات مردم متدین می پردازند. بر خود لازم می دانم که از مردم متدین و سلحشور استان و علمای دلسوز به جهت خطای پیش آمده عذرخواهی نمایم و امیدوارم شما سروران معظم خطای پیش آمده در مجموعه تحت امر اینجانب را به احترام زحمات شبانه روزی همکاران خستگی ناپذیر در نشر دین و فرهنگ مورد اغماض قرار دهید و مثل همیشه توطئه های دشمنان کشور عزیز اسلامی و دیانت مصطفوی را ناکام گذارید.»

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۱۶

۱۸ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

84038

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک