امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

رد صلاحیت نامزدها 300x167 - عدم اعتقاد به اسلام غیر منطقی ترین اتهام به نامزدها/به خاطر مهندس رستگار در مقابل ظلم نباید سکوت کنیمتورکمن نیوز خیلی از نامزدهایی که در این دوره رد صلاحیت شده اند به اتهام عدم اعتقاد یا عدم التزام به دین اسلام بوده است . این اتهام سنگین و غیر منطقی نه در دادگاهی ثابت شده است نه برای آن دادگاهی تشکیل شده است. جالب اینکه خیلی از این افراد اهل نماز و روزه وعبادت و کارهای خیر هستند. بزرگان چگونه به خودشان اجازه می دهند اتهام خروج از دین را برای یک نفر اعلام کنند. مگر در قانون اساسی اصل بر برائت نیست؟ معنای این اصل این است که انسانها خود به خود بی گناه هستند.

هرکس اتهامی را به دیگری یا به دیگران وارد کند مدعی باید ادعای خودش را در دادگاه صالح ثابت بکند. اگر نتواند متهم تبرئه واصل برائت جاری می شود. درمیان چند هزار نفری که برای نمایندگی مجلس ثبت نام کرده اند شاید یک نفر هم پیدا نشود اتهام عدم اعتقاد به اسلام به او به چسبد. ولی آقایان مثل نقل و نبات این اتهام ناروا را به دیگران می زنند. بدون اینکه از عواقب ویرانگر آن بترسند. طبق فقه سنتی اگر کسی کلمه ی شهادت را بگوید مسلمان وحکم اسلام در مورد وی جاری است. اگر او فوت کند در قبرستان مسلمانها دفن می شود. یعنی ورود به اسلام اینقدر آسان است.

اما طبق گفته ی فقها خروج از دین به این آسانیها نیست. خیلی ادله می خواهد که خروج یک نفر از دین ثابت شود. به خصوص که خودش مُصر باشد که مسلمان است. اگر هم ثابت شود طبق گفته فقه های سنتی مجازاتش مرگ است. بزرگانیکه باید بیشترین دقت و موشکافی را داشته باشد با کمترین دقت اعلام می کنند. نمونه اش در منطقه ی ما مهندس عبدالله رستگار است که ابتدا صلاحیت اوتایید و سپس در آخرین مرحله ی دور دوم به این اتهام رد صلاحیت شد. همه ما خانواده ی آنها را می شناسیم. مسلمان و متدین و اهل نماز و روزه هستند. یک سال قبل از انقلاب پدر او با همکاری یکی از خیرین روستا بنام داغدان حاجی در روی رود خانه گرگان با کمک مردم روستاهای همجوار پل ساخت مردم نزدیک 35 سال از آن پل استفاده کردند.

چند سال پیش هم زمانیکه مهندس رستگار خود نماینده مجلس بود آن پل را خراب و به جای آن با بودجه دولتی پل آهنی بزرگی درست کرد. مردم هم اکنون دارند از آن استفاده می کنند. من این مقاله را به خاطر طرفداری از ایشان نمی نویسم. من خودم با خط و مشی و جناح وعقاید سیاسی او مخالفم و به او رای هم نمی دهم. خودش هم این را بهترازهر کسی می داند. اما سکوت در مقابل این ظلم و ستم و بی عدالتی را جایز ندانستم. اگر به ایشان هر اتهامی هم وارد باشد اتهام بی دینی به او وارد نیست. پس بهتر است آقایان در حکم خود تجدید نظر کنند و صلاحیت ایشان را تایید نمایند. کسی هم با این اتهام او را غیر مسلمان نمی شناسد و فقط او را از حقوق اجتماعی اش محروم می کنید که کار درستی نیست.

 

270d - عدم اعتقاد به اسلام غیر منطقی ترین اتهام به نامزدها/به خاطر مهندس رستگار در مقابل ظلم نباید سکوت کنیم امان محمد خوجملی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز