امروز : دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    116145

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    10:54 | ۱۷ آذر ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

300x208 - عدالت در بازنگری توزیع آرد در۱۴ شهرستان گلستان لحاظ شودترکمن نیوز:  استاندار گلستان گفت: بازنگری توزیع سهمیه آرد نانوایی در ۱۴ شهرستان تابعه استان براساس عدالت بوده و با بهترین راه حل دغدغه در این خصوص حل شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  علی محمد زنگانه در نشست کارگروه ساماندهی امور گندم، آرد و نان استان، اظهار کرد: محاسبه جدید توزیع سهمیه آرد در هر شهرستان استان با لحاظ اولویت‌هایی از جمله جمعیت، جمعیت روستایی و فقر باشد.

به گفته وی اکنون ۷۵ درصد از جمعیت روستایی استان جزو پنج دهک کم برخوردار است و باید رفاه این جمعیت به خوبی دیده شود.

وی ادامه داد: هدف از اجرای این طرح کسب رضایت ساکنان استان در تهیه نان از خبازی‌ها است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان هم در این جلسه با اشاره به اهمیت ساماندهی توزیع آرد برای خبازی‌های استان، گفت: برنامه‌ریزی برای این مهم صورت گرفته تا با هماهنگی فرمانداران شهرستان‌های تابعه استان، دغدغه تامین نان اهالی استان حل شود.

سیدمحمد دهنوی افزود: به فرمانداران فرصت داده می‌شود تا آخرین آمار شهرستان‌ از جمله جمعیت شهرستان، جمعیت روستا، تراکم جمعیت در کیلومتر مربع، فقر، گردشگری شناور و جمعیت اتباع خارجه به این معاونت برای محاسبه سهمیه اختصاصی ارائه دهند.

به گفته وی نحوه محاسبه توزیع آرد برای هر شهرستان استان براساس فرمول جمعیت، روستانشین، تراکم در جمعیت کیلومتر، فقر و گردشگری خواهد بود.

وی افزود: اکنون جمعیت استان گلستان ۲ میلیون و ۱۶ هزار نفر برآورد شده است که در ۱۴ شهرستان زندگی می‌کنند.

در این نشست فرمانداران شهرستان‌ها، مسائل و مشکلات و پیشنهادات حوزه ساماندهی آرد را طرح و خواستار توجه ویژه در حل آن شدند.

براساس گزارش ایرنا و داده‌ها، حدود ۲۷۰ هزار تن گندم مورد نیاز سالانه نانوایی‌های گلستان بوده که توسط ۲۹ کارخانه استان تبدیل به آرد شده و در اختیار حدود ۲ هزار و ۴۰۰ نانوایی دولتی و آزادپز مستقر در مناطق روستایی و شهری استان قرار می‌گیرد.

گلستان با ۲۹ کارخانه آرد با ظرفیت تولید سالانه ۱.۴ میلیون تن آرد و ۱.۶ میلیون ظرفیت انبار گندم دارد و علاوه بر آن در این استان سالانه ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی به کشت گندم اختصاص می‌یابد.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز