امروز : جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    128229

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    10:59 | ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

آق ارکاکلی 2 300x211 - عبدالحکیم آق‌آرکاکلی: کشاورزی گلستان باتوسعه زیرساخت‌های صنعتی شکوفا می‌شودترکمن نیوز-  نامزد راه یافته به دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه گنبدکاووس با بیان اینکه این شهرستان و گلستان ظرفیت خوبی در بخش کشاورزی دارند، بیان کرد که با توسعه زیرساخت‌های این بخش از جمله ایجاد صنایع تبدیلی مرتبط، کشاورزی منطقه و این استان شمالی شکوفا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از ایرنا، عبدالحکیم آق‌آرکاکلی اظهار کرد: باید با تهیه سند توسعه‌ای دارای قابلیت اجرا در بازه زمانی ۱۰ ساله، عقب ماندگی‌های گنبدکاووس و گلستان در بخش‌های کشاورزی و صنعت جبران شود و تحقق آن با سرمایه‌گذاری بخش دولتی و هم بخش خصوصی به‌عنوان موتور محرکه تولید، امکان‌پذیر خواهد بود.

وی اهتمام به توسعه شهرک‌های صنعتی و ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز را از ملزومات توسعه صنعت گنبدکاووس دانست و اضافه کرد: رونق اقتصادی در تولید است و باید از بخش خصوصی حمایت کامل صورت گیرد.

آق آرکاکلی ادامه داد: به مشکلات منطقه در حوزه‌های معیشتی، اقتصادی، تولید و کشاورزی کاملا اشراف داشته و کار مطالعاتی انجام داده است.

وی تصریح کرد: برای رفع مشکلات حوزه انتخابیه گنبدکاووس برنامه‌ها و راهکارهایی تدوین شده که این موضوع برای نخستین بار در تاریخ انتخابات این منطقه اتفاق افتاده است و در کتابچه‌ای ضمن شناسایی و تشریح ظرفیت‌های شهرستان در بخش‌های گوناگون، مسائل و مشکلات و راهکارهای رفع آن نیز با سرفصل‌های مشخص، تعیین شدند.

نفع قوانین تصویبی مجلس دوازدهم باید مردم باشند

نامزد راه یافته به دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه گنبدکاووس همچنین بیان کرد: ذینفعان واقعی قوانین مجلس دوازدهم باید مردم به‌خصوص اقشار کم برخودار باشند.

آق آرکاکلی افزود: توجه به مسائل زیرساختی کشور به‌خصوص حوزه اقتصادی و معیشتی رفع این چالش ها باید در اولویت برنامه‌های مجلس دوازدهم قرار گیرد و پیگیری شود.

وی اضافه کرد: حل مشکلات حوزه معیشت و اشتغال که بسیاری از خانواده‌ها و جوانان را درگیر کرده باید جزو برنامه‌های اولویت‌دار مجلس دوازدهم باشد و قوانینی تصویب شود که در نتیجه آن، آحاد مختلف مردم از جمله کارگران مورد حمایت بیشتر قرار گیرند.

آق آرکاکلی با اشاره به این سخن امام خمینی (ره) که فرمودند «مجلس در راس امور است»، اضافه کرد: در سال‌های گذشته جایگاه مجلس در شان این نهاد قانونگذار نبود و باید برای ارتقای جایگاه آن برنامه ریزی شود.

منطقه آزاد اینچه برون و توسعه ریلی گنبدکاووس مطالبه مردم است

نامزد راه یافته به دور دوم دوازدهمین دوره انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه گنبدکاووس همچنین گفت: پیگیری شتاب در عملیات اجرایی منطقه آزاد تجاری – صنعتی اینچه‌برون به عنوان یکی از نقاط قوت این شهرستان و گلستان و نیز احداث خط آهن اینچه برون – گنبد – آزادشهر – شاهرود و اتصال آن به راه آهن سراسری با همراهی مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی جزو اولویت‌های کاری‌ام درصورت راهیابی به مجلس خواهد بود.

آق آرکاکلی افزود: راه‌اندازی منطقه آزاد تجاری اینچه برون نقش موثری در رونق اقتصادی گنبدکاووس و ایجاد هزاران فرصت شغلی برای جوانان خواهد داشت و ایجاد خط ریلی اینچه برون – گنبد – آزادشهر – شاهرود به توسعه حمل و نقل بین المللی کشور و استان کمک زیادی خواهد کرد.

وی اضافه کرد: احداث این خط ریلی در گذشته توسط دولت‌ها، نمایندگان مجلس و مسوولان بارها وعده داده شده اما محقق نشد.

بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی و دانشگاه علوم پزشکی از نیازهای گنبدکاووس است

نامزد راه یافته به مرحله دوم انتخابات مجلس دوازدهم در گنبدکاووس همچنین بیان کرد: پیگیر تعیین تکلیف ساخت بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی این شهر که از حدود دو دهه پیش مطرح بوده و از مطالبات جدی مردم منطقه است، خواهد بود.

آق آرکاکلی افزود: در راه‌اندازی دانشگاه علوم پزشکی در گنبدکاووس هم که از نیازهای این شهرستان و منطقه شرق گلستان است و تاکنون اقدامی در این خصوص نشده، پیگیری جدی خواهم داشت زیرا به ارتقای خدمات حوزه بهداشت و درمان منطقه کمک زیادی می‌کند.

مجلس دوازدهم در حوزه بین الملل، همسو با دولت باشد

نامزد راه یافته به دور دوم انتخابات مجلس درحوزه انتخابیه شهرستان گنبدکاووس همچنین با تاکید برضرورت توسعه روابط ایران با کشورهای همسایه، اظهار کرد: مجلس دوازدهم باید درحوزه بین المللی با دولت و سیاست‌های کلی نظام همسو باشد.

آق آرکاکلی گفت: استان مرزی گلستان هم باید از ظرفیت همسایگی با ترکمنستان و کشورهای آسیای مرکزی بیشتر استفاده کند و یکی از اولویت‌های مجمع نمایندگان این استان شمالی در مجلس هم باید توجه به افزایش ارتباط و گستراندن دوستی با کشورهای همسایه باشد.

وی افزود: ۱۷ سال سابقه فعالیت مهندسی در حوزه‌های گوناگون بویژه صنعت ساختمان، بهداشت و درمان و اقتصادی داشته و کارآفرین هستم و درصورت رای اعتماد مردم گنبدکاووس، همه تلاش خود را برای خدمت به مردم با استفاده از ظرفیت‌های مجلس شورای اسلامی به کار خواهم بست.

عبدالحکیم آق ارکاکلی متولد سال ۱۳۶۲ در روستای سارجه‌کر از توابع بخش مرکزی شهرستان گنبدکاووس است.

وی دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق قدرت با بیش از ۱۷ سال سابقه فعالیت در بخش‌های اجرایی نظارت و مدیریتی در مجموعه بخش صنعت و معدن، بهداشت و درمان راه و شهرسازی نفت و گاز سازمان تامین اجتماعی پزشکی قانونی و همچنین صنعت ساختمان و سازمان نظام مهندسی ساختمان بوده و به عنوان کارآفرین جوان نیز اکنون رییس هیات مدیره شرکت مهندسی و بازرگانی مهان بنیان قابوس است.

از او به عنوان یکی از فعالان خوشنام عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی شهرستان گنبدکاووس یاد می‌شود که همواره در فعالیت‌های مردمی و انسان‌دوستانه حضور پررنگ و تاثیرگذار داشته است. آق‌آرکاکلی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه گنبدکاووس نیز جوان‌ترین نامزد حاضر در عرصه رقابت بوده است.

در انتخابات ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ که با مشارکت ۵۴ درصدی مردم گلستان برگزار شد ۶ نماینده از هفت کرسی این استان در مجلس دوازدهم انتخاب شدند و انتخابات در حوزه انتخابیه گنبدکاووس به دلیل نرسیدن مجموع آرا نامزدهای به حد نصاب یک‌ پنجم مجموع آرا مأخوذه به دور دوم کشیده شد و طبق قانون دو نامزد برتر انتخابات یعنی عبدالحکیم آق ارکاکلی و قرجه طیار در رقابت انتخاباتی باقی ماندند.

مطابق ماده ۱۰ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، چنانچه در مرحله نخست برای یک یا چند نفر از داوطلبان حداقل یک‌پنجم آرا حاصل نگردید، انتخابات دومرحله‌ای خواهد شد به این معنی که از میان نامزدهایی که حداقل یک‌پنجم آرا را در مرحله اول به دست نیاورده‌اند، فقط به تعداد دو برابر نمایندگان مورد نیاز از میان کسانی که بیشترین آرا را در مرحله اول داشته‌اند، در انتخابات مرحله دوم شرکت می‌کنند و در صورتی‌که تعداد نامزدهای باقی‌مانده، کمتر از دو برابر باشد، تمام آنان در مرحله دوم انتخابات شرکت خواهند کرد.

مرحله دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۱ اردیبهشت برگزار می‌شود و ۲۳٠ شعبه اخذ در حوزه انتخابیه گنبدکاووس تدارک دیده شده که ۲٠۳ شعبه در بخش مرکزی و شهر گنبدکاووس و ۲۷ شعبه هم در بخش مرزی داشلی برون مستقر خواهد شد.

در مرحله نخست انتخابات، عبدالحکیم آق‌ ارکاکلی از مجموع ۱۳۰ هزار و ۸۵ رای مردم گنبدکاووس با کسب ۲۰ هزار و ۵۵۹ رای به عنوان نامزد دوم به مرحله دوم انتخابات راه یافت.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز