امروز : دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    112498

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    20:17 | ۲۴ تیر ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

جاور 8 300x169 - ظلم، پایمال کردن حقوق دیگران استترکمن نیوز:  امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس سخنان پیش از نماز جمعه امروز را به موضوع ظلم از دیدگاه اسلام اختصاص داد و اظهار داشت: در شریعت اسلام هر عملی از حق خارج و به باطل کشیده شود، پایمال کردن حقوق و ظلم بر دیگران محسوب می شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  آخوند عبدالکریم جاور با بیان اينکه اساس تفکیک حق و باطل حدود الله است، افزود: هر کس به غیر شرع و قانون اسلام اموال دیگران را تصاحب یا بر حقوق دیگران تجاوز نماید از حدود الله تعدی کرده و ظالم است.

وی تصریح کرد: اصل امر الهی، “امر به معروف و نهی از منکر ” برای رعایت حدود الهی و پیشگیری فساد در جامعه است و همه اقشار مردم در هر پست و مقامی که باشند باید سعی کنند این امر الهی را همیشه مد نظر داشته باشند.

خطیب جمعه اهل سنت گنبد کاووس اظهار داشتند: اسلام دین کامل و جامعی است. بر اساس آیات متعدد قرآن ارزش های انسانی، خانواده و جامعه از جایگاه ویژه در دین اسلام برخوردار هستند.

آخوند عبدالکریم جاور تصریح کرد: تعلیم و تربیت فرزندان براساس ارزش های انسانی، تعالیم دینی و سنن پیامبر(ص)، رعایت حقوق زنان، فرزندان و همسایگان موجب آسایش و آرامش در خانواده و البته در جامعه خواهد شد.

وی افزود: اینگونه رفتار کردن با خانواده و جامعه یعنی رعایت حدود الهی است و اگر چنین نبود بدانید که در حق فرزندان و جامعه خود اهمال کرده اید و پیامد آن زیر پا گذاشتن حق و ظلم نسبت به یکدیگر بوده و اولین کسی که متضرر می شود خودتان خواهید بود.

وی با بیان اینکه خداوند ظلم بندگان بر یکدیگر را حرام‌ گردانیده گفت: در هر جامعه ای اگر ظلم و فساد رواج داشته باشد چنانچه اصلاح نگردد و حق به حقدار نرسد دیر یا زود دچار غضب الهی شده و هلاک خواهد شد.

گزارش از: مصطفی صبوحی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز