امروز : جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۰۶,۴۸۰

ریال

|

دمای هوای شهر

کرونای روسی برای کودکان - طریقه استفاده از واکسن کرونای روسی برای کودکان!ترکمن نیوز:  واکسیناسیون کردن کودکان هم در برابر کرونا ویروس بسیار اهمیت دارد که واکسن روسی دستورالعمل خاصی برای کودکان در نظر دارد.

واکسن کرونا برای کودکان در چه دوزی ارائه می شود؟

مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گامالیا، سازنده واکسن کرونای روسی، اسپوتنیک پنج، اعلام کرد که دستورالعملی غیر قابل تغییر، برای استفاده از این واکسن در کودکان ارائه خواهد شد که میزان دوز دریافتی آن به سن کودکان بستگی دارد.

بر این اساس گفته می شود که دستورالعمل استفاده از واکسن کرونای روسیه، اسپوتنیک پنج (Sputnik V)، برای کودکان متفاوت از بزرگسالان است و این دستورالعمل اعلام شده تا آخر برنامه واکسیناسیون همان طور باقی خواهد ماند.

الکساندر گینتسبورگ (Alexander Gintsburg)، مدیر مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گامالیا (Gamaleya ) که اسپوتنیک را توسعه داده است، روز جمعه در یک مصاحبه مطبوعاتی اعلام کرد که فرمولاسیون این واکسن علیه ویروس کرونا برای کودکان تغییر نخواهد کرد، اگرچه دوزهای تهیه شده بسته به سن متفاوت خواهند بود.

در این دستور العمل، کودکان به گروه‌های سنی خاصی تقسیم می شوند. به عنوان مثال این گروه ها می تواند در سه دسته نوجوانان ۱۴ تا ۱۷ سال، ۹ تا ۱۴ سال، کودکان ۹ سال و کمتر یا حتی ممکن است در چهار گروه سنی تقسیم شوند. این گروه ها بسته به دسته بندی سنی، دوز متفاوتی از دارو را دریافت خواهند کرد و بدیهی است که هرچه گروه سنی کمتر باشد، دوز دارو مورد استفاده کمتر خواهد شد.

اعمال هرگونه تغییر دیگر در فرمولاسیون واکسن ضروری نخواهد بود، به استثنای اینکه شاید تا این زمان، تحقیقات از نظر استفاده این واکسن از طریق بینی انجام شود، پس احتمالاً نوع استفاده بینی این واکسن پیش از هر چیز برای استفاده در کودکان توصیه می شود.

واکسن روسی اسپوتنیک در ۱۱ آگوست سال ۲۰۲۰ میلادی، اولین واکسن ثبت شده علیه ویروس کرونا در سراسر جهان معرفی شد.

 

گردآوری: گروه علمی ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع:sinapress.ir

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز