مدیرکل ارتباطات:

gooshi 14az 300x200 - طرح کد دار کردن گوشی های همراه از امروز 14 آذر آغاز شدگلستان-ترکمن نیوز-  مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گلستان از آغاز طرح رجیستری (کد دار کردن) گوشی های همراه از امروز ۱۴ آذر در استان خبر داد و گفت: رجیستری از جمله طرح‌هایی است که برای جلوگیری از قاچاق کالای پرمصرف گوشی تلفن همراه اجرایی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز،  حسین مومنی روز سه شنبه به ایرنا اعلام کرد: در شرایط کنونی بازار این محصول که تقریبا به طور کامل در دست قاچاقچیان قرار دارد؛ اجرای رجیستری تلفن همراه به نفع مردم، دولت و منافع ملی است.
وی در مورد نحوه سنجش اصالت گوشی ، گفت: مردم می توانند برای دریافت شناسه IMEI از طریق وارد کردن کد دستوری *#۰۶# اقدام کنند.
به گفته وی؛پس از دریافت IMEI ، آن را با برچسب روی جعبه گوشی و کد باتری مطابقت دهند و در صورتی که این ٣ کد یکسان بود آن را از طریق سامانه ۷۷۷ استعلام و صلاحیت آن را از این جهت که گوشی قاچاق است و یا خیر، از طریق سیم کارت دریافت نمایند.
مرحله دوم طرح کددار کردن گوشی های تلفن همراه با اعمال مقررات بر نشان های تجاری آیفون، از ۱۴ آذر ماه در سراسر کشور اجرایی می شود؛ این طرح با هدف مبارزه با قاچاق تلفن همراه اجراشده است.
پیش از این مدیرعامل شرکت گلستان گفته بود که یک میلیون و ۳۰۰ هزار سیم کارت همراه اول در سطح استان وجود دارد که با احتساب سایر اپراتورها ۲ میلیون و ۵۰۰هزار سیم کارت در گلستان فعال است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۰۸

۱۴ آذر ۱۳۹۶

کد خبر :

7445

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک