همايش اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال برگزار شد

Salagh 15 1 Sh 300x194 - اجراي طرح هر روستا یک تعاونی در 40 روستای گنبدکاووس تا پايان امسالاخبار گنبدکاووس-تورکمن​نيوز- رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گنبدکاووس از اجراي طرح هر روستا یک تعاونی با هدف رونق تولید و ایجاد اشتغال درمناطق روستایی در ۳۰ تا ۴۰ روستای این شهرستان تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن، عبدالحکیم سلاق روز چهارشنبه در همایش اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و تجلیل از پنج تعاونی برتر گنبدکاووس به مناسبت بزرگداشت هفته تعاون (۱۱ تا ۱۷ شهریور) گفت: این شهرستان حدود ۲۰۰ روستا دارد که اجرای طرح اقتصادی و تولیدی در ۳۰ تا ۴۰ روستا با همکاری بخشداری ها و دهیاران محقق می شود.
وی با اشاره به برخی طرح های دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای رونق تولید و اقتصاد و ایجاد اشتغال پایدار افزود: طرح کارورزی فارغ التحصیلان مراکز دانشگاهی که سهم گنبدکاووس از این طرح ۶۰۰ نفر است و اعطای بسته رونق تولید که سهم استان گلستان از این طرح ۶ هزار میلیارد ریال است، از جمله این طرح ها می باشد.
سلاق با تبریک هفته تعاون و اشاره به برنامه​های اجرا شده دراین هفته، اضافه کرد: پنج تعاونی ‘فرهنگیان، مرتعداران، تولیدی پوشاک بهزیست، تولیدی فرش ماندگار و خبازان’ این شهرستان به عنوان تعاونی برتر استان انتخاب شدند که از بین آنان تعاونی مرتعداران گنبد به مرحله انتخاب تعاونی نمونه کشوری راه یافته است.
وی همچنین از بهره برداری چهار طرح تعاونی درحوزه​های مسکن و تولید پوشاک با مجموع سرمایه​گذاری ۱۱۰ میلیارد ریال در این شهرستان در ماه های آینده خبر داد و تصریح کرد: فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز در بخش حمایت از تعاونی​ها به عنوان فرماندار نمونه استانی انتخاب شده است.
عبدالقدیر کریمی معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز در این همایش بااشاره به طرح​های افتتاحی هفته دولت و نیز افزایش دو برابری اعتبارات کمیته برنامه ریزی این شهرستان درسال جاری، گفت: فضا و ظرفیت لازم برای توسعه بخش تعاون در گنبدکاووس فراهم است و همه بایستی به تقویت این بخش بویژه درحوزه روستاها کمک نمایند.
در این مراسم که درسالن اجتماعات اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گنبدکاووس برگزار شد، از مدیران پنج تعاونی برتر این شهرستان با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.
شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.

 

گروه خبر تورکمن​نيوز

https://telegram.me/TurkmensNews

منبع: irna.ir/golestan

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۴۰

۱۵ شهریور ۱۳۹۶

کد خبر :

1416

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک