امروز : دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۵,۶۳۰

ریال

|

دمای هوای شهر

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شعبه گنبدکاووس؛

طرح هادی در ۵۵ روستای گنبدکاووس درحال انجام است

IMG 8481 300x200 - طرح هادی در 55 روستای گنبدکاووس درحال انجام استگنبدکاووس-ترکمن‌نیوز- مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شعبه گنبدکاووس از اجرای طرح هادی در ۵۵ روستای این شهرستان از محل اعتبارات تملک دارایی ها و نیز اختصاص قیر رایگان درسال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن، به نقل از ایرنا، ولی الله رضایی روز پنجشنبه در مراسم بهره برداری از ۳۰ هزار متر مربع آسفالت معابر روستای ‘آق قایه’ بخش مرکزی این شهرستان گفت: امسال از محل اعتبارات تملک دارایی های استان، مبلغ ۱۷۵ میلیارد ریال برای اجرای طرح هادی در ۴۰ روستای گنبدکاووس پیش بینی شده که معادل یک سوم اعتبارات تملک دارایی های بنیاد مسکن گلستان است.

وی افزود: علاوه بر این و از محل اختصاص قیر رایگان معابر ۱۵ روستای دیگر گنبدکاووس نیز درحال آسفالت است که با مجموعه این اقدامات عمرانی، تحول خوبی درحوزه آسفالت معابر روستایی این شهرستان ایجاد می شود.
رضایی درخصوص طرح مقام سازی مسکن روستایی نیز گفت: از ابتدای اجرای این طرح درسال ۸۵ تاکنون ۱۱ هزار واحد مسکن روستایی مقام سازی شده که ۲۰۰ واحد آن با پرداخت ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات درسال جاری انجام شده است.
وی اضافه کرد: امسال سقف تسهیلات پرداختی برای مقام سازی هر واحد مسکن روستایی در گنبدکاووس به عنوان یک شهرستان مرزی ۲۰۰ میلیون ریال تعیین شده و هیچ محدودیتی در پرداخت این تسهیلات نیست.
مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گنبدکاووس، صدور ۱۷ هزار سند مالکیت روستایی برای املاک تجاری و مسکونی با همکاری اداره ثبت اسناد این شهرستان را از دیگر اقدامات این نهاد ذکر کرد و گفت: تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار گنبدکاووس طرح هادی دارند که با توجه به پایان زمان ۱۰ ساله این طرح ها، برخی از آنها نیاز به بازنگری دارند.
رضایی، اعتبار هزینه شده برای اجرای ۳۰ هزار متر مربع آسفالت معابر روستای آق قایه گنبدکاووس را ۱۵ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: برای ۱۴ هزار متر مربع دیگر معابر این روستا که در نوبت آسفالت قرار دارد، هشت میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.
وی همچنین از آغاز احداث دو واحد مسکونی ویژه نیازمندان در دو روستای دیکچه یسیرگچن و ارازمحمد آخوند از توابع بخش مرکزی گنبدکاووس خبر داد و اضافه کرد: مازاد هزینه احداث این واحدها به جز تسهیلات آن، از محل کمک های خیرین تامین می شود.

گردآوری: گروه خبری ترکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز