امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    16725

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    16:18 | ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

1 300x209 - طرح رتبه‌بندی خبرنگاران در استان گلستان اجرا می‌شودفرهنگی -ترکمن نیوز- معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: طرح رتبه‌بندی خبرنگاران در استان گلستان با مشارکت خانه مطبوعات اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران قدرت دائمی ظهر امروز در نخستین جلسه کمیته رتبه‌بندی و صدورکارت حرفه ای خبرنگاری در گلستان اظهار داشت: نخستین جلسه کمیته رتبه‌بندی با حضور اعضای کمیته با هدف بررسی و تائید شیوه‌نامه این طرح برگزار شد.

وی افزود: این کمیسیون با بررسی وضعیت خبرنگاران و سوابق آنها اقدام به رتبه‌بندی خبرنگاران و دیگر اصحاب رسانه در 4 رتبه “خبرنگار، روزنامه نگار، روزنامه نگار ارشد و روزنامه نگار خبره” می‌کند.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان به اهمیت ساماندهی و رتبه‌بندی خبرنگاران اشاره کرد و گفت: در نخستین جلسه با همکاری اعضای کمیسیون رتبه بندی دستورالعمل اجرایی صدور کارت حرفه ای خبرنگاری بومی‌سازی و به تائید رسید.

وی اظهار داشت: براساس دستورالعمل، این کمیسیون از “مدیرکل فرهنگ و ارشاد یا نماینده تام الاختیار به عنوان رئیس کمیسیون، رئیس اداره رسانه اداره کل ارشاد، یک نماینده از خانه مطبوعات استان گلستان، یک نماینده از سرپرستی نشریات سراسری، یک نماینده از مدیران مسئول، یک نماینده از خبرگزاری‌های فعال در استان ویک نفر از صاحب‌نظران و پیشکسوتان مطبوعاتی در استان تشکیل شده است.

دائمی گفت: با نظر کمیسیون قرار است جلسات این کمیسیون به صورت هفتگی برای سرعت بخشیدن به کار رتبه‌بندی به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شود .

به گفته وی اعتبار کارت صادر شده توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به تائید این کمیسیون با عنوان “خبرنگار و روزنامه نگار 2 سال، روزنامه‌نگار ارشد 3 سال و روزنامه‌نگار خبره 4 سال” است.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان با بیان اینکه این طرح رتبه‌بندی در ابتدا با همکاری خانه مطبوعات برای اعضای این تشکل اجرا خواهد شد، خاطرنشان کرد: به زودی فراخوانی داده می‌شود و همه فعالان رسانه‌ای استان می‌توانند از طریق اعلام شده در فراخوان برای شرکت در طرح رتبه‌بندی اقدام کنند.

دائمی در ادامه افزود: آقایان قدرت دائمی، ایرج رمضانی، هادی علمدار، حسین غنی، وحید عرب احمدی، سید مهدی حسینی و خانم مریم قرآنی به عنوان اعضای کمیسیون رتبه‌بندی و صدور کارت حرفه‌ای خبرنگاران در استان گلستان انتخاب شده‌اند.

وی اظهار کرد: طرح رتبه‌بندی خبرنگاران استان با هدف کمک به استقلال حرفه‌ای، ‌تامین امنیت شغلی و تقویت جایگاه و منزلت حرفه‌ای و اجتماعی خبرنگاران اجرا می‌شود./تسنیم

لینک عضویت در کانال

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز