امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    43686

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    13:12 | ۲۴ دی ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

57544529 300x192 - طرح آبرسانی مجتمع قرناوه مراوه تپه افتتاح شداخبار مراوه تپه– ترکمن نیوز- با حضور وزیر نیرو، طرح آبرسانی مجتمع قرناوه مراوه تپه افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان در این مراسم گفت: با اجرای این طرح چهار روستای شهرستان مراوه تپه که از ابتدای پیروزی انقلاب به وسیله ناوگان سیار آبرسانی می شد، از نعمت آب شرب پایدار و سالم و بهداشتی بهره مند می شوند.

بهزاد هرمزی افزود: با افتتاح مجتمع قرناوه ۴۵۶ خانوار از آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند می شوند.

وی هزینه بهره برداری از این طرح را ۴۷هزار و ۴۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: خط انتقال آب به طول ۹.۲ کیلومتر، شبکه توزیع آب به طول ۱۲.۱ کیلومتر، احداث پنج باب مخزن به حجم ۹۰۰ متر مکعب و سه باب ایستگاه پمپاژ از پروژه های بهره برداری مجتمع آبرسانی قرناوه است.

هرمزی در توضیح مجتمع قرناوه، گفت: این مجتمع که ۱۶ روستا تحت پوشش دارد، بیش از ۱۰ هزار نفر از جمعیت روستاهای شهرستان مراوه تپه را از آب شرب پایدار و سالم و بهداشتی بهره مند کرده است.

وی پیشرفت فیزیکی مجتمع قرناوه را ۹۰ درصد اعلام کرد و افزود: تاکنون ۵۱ میلیارد ریال هزینه شده و ۳۳ میلیارد ریال هم برای تکمیل این مجتمع اعتبار نیاز است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان از اجرای ۸.۳۵ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع این مجتمع خبر داد و اضافه کرد: در سال های گذشته حجم اجرای مخازن مجتمع یک هزار و ۴۶۰ متر مکعب بوده که در سال جاری علاوه بر آن حجم یک هزار و ۱۵۰ مترمکعب به بهره برداری رسیده است.

وی با بیان این که حفر و تجهیز سه حلقه چاه و چهار دهنه بهسازی چشمه انجام شده، افزود: در سال جاری مطابق موافقت نامه استانی و ملی، مبلغ ۲۸ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده که با آن چهار روستای باقیمانده از ابتدای انقلاب به وسیله ناوگان سیار آبرسانی می شدند از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند شدند.

هرمزی در خاتمه ضمن یادآوری این که ۶۰ روستای شهرستان مراوه تپه تحت پوشش قرار دارد، گفت: ۱۲هزار و ۱۹۴ خانوار روستاهای شهرستان مراوه تپه از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند می شوند.

منبع: mehrnews.com

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز