امروز : چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

محمدرضا حسینی 300x203 - طراحی و تولید برانکارد و ويلچر ایزوله فشار منفی ویژه حمل و نقل بیماران کروناییترکمن نیوز: معاون بهداد ناجا از ابتکار عمل کارشناسان تجهیزات پزشکی و بهداشت بیمارستان الغدیر ناجا تبریز در طراحی و تولید برانکارد و ويلچر ايزوله فشار منفي ویژه حمل و نقل بیماران کرونایی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ از پایگاه خبری پلیس، سردار محمدرضا حسینی ضمن قدردانی از همت و تلاش پزشکان و پرستاران مراکز درمانی ناجا که در این روزهای سخت شیوع بیماری کرونا، فشار کاری زیادی را در خدمت به بیماران تحمل می کنند، اظهار داشت: در این راستا کارکنان سایر بخش ها نیز همه همت و تلاش خود را برای کم کردن فشار کار و سهولت خدمات رسانی به کارکنان و بیماران به کار می بندند.

وی ادامه داد: طراحی و تولید برانکارد و ویلچر ایزوله فشار منفی، نمونه ای از همت و ابتکار عمل همکاران عزیزم در بخش های بهداشت و دارو و تجهیزات پزشکی بیمارستان الغدیر ناجا در تبریز است که با هدف رعایت پروتکل های بهداشتی و پیشگیری از شیوع بيماري کرونا و سایر بیماری های حاد تنفسی در بين کارکنان، بیماران و مراجعان بيمارستان انجام شد.

معاون بهداد ناجا با اشاره به این که برانکارد و ويلچر ايزوله در حمل و نقل بیماران کرونایی در بخش های درمانی و اورژانس کاربرد دارد، خاطرنشان کرد: ویلچر ایزوله فشار منفی براي اولين بار طراحی و تولید شده و مشابه داخلي و خارجي ندارد و برانکارد ايزوله فشار منفي نیز با کمتر از يک دهم هزينه نمونه مشابه داخلي طراحي و ساخته شده است.

دکتر حسینی در ادامه تفاوت و امتیاز مهم این ویلچر و برانکارد ایزوله را قابلیت فیلتراسیون بالای فضای بسته داخل آنها عنوان کرد و گفت: مکش هوای آلوده داخل ویلچر و برانکارد توسط دستگاه فیلتراسیون تعبیه شده در کاور سبب تصفیه مداوم هوای تنفسی بیمار در فضای بسته این برانکارد و ویلچر می شود.

معاون بهداد ناجا ايجاد فشار منفي (تصفیه هوای آلوده داخل کاور)، استقرار آسان بيمار، امکان ضدعفونی و گندزدایی و ممانعت از ايجاد مسير آلوده در حد فاصل جابه جايي بيمار از اورژانس تا بخش ايزوله تنفسي و يا بخش هاي پاراکلينيک در موارد اجتناب ناپذير مثل CT. Scan را از دیگر قابلیت ها و مزایای این ویلچر و تخت ایزوله برشمرد که تاثير بالايي در پيشگيري از انتقال و شيوع بيماري در محيط داخلي بيمارستان خواهد داشت.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز
احسان تولز