رئیس شورای شهر گنبدکاووس:

raisshora 7b 300x251 - ضرورت پیشگیری از ورود ریزگردها به گنبدکاووس/ فرهنگ دوچرخه‌سواری را ترویج دهیمگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  رئیس شورای اسلامی شهر گنبدکاووس گفت: باید برای پیشگیری از ورود ریزگردها به گنبدکاووس پیشگیری لازم را انجام دهیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز،‌   نبی‌الله آخوندی صبح امروز در جمع مدیران و مسوولان شهرستان گنبدکاووس در سالن فرمانداری ویژه شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه شورای اسلامی شهر گنبدکاووس در حوزه تقویت حوزه ورزش و سلامت شهرستان از هیچ کمکی دریغ نمی‌کند، اظهار کرد: ما خود را موظف به حمایت از طرح‌های مبتنی بر ارتقای سطح سلامت و شادابی مردم می‌دانیم و در این حوزه با تمام تلاش به جلو خواهیم رفت.

در جلسات گذشته شورای اسلامی شهر گنبدکاووس پیرامون طرح کلی ترویج فرهنگ دوچرخه سواری و استفاده کمتر از خودرو مباحث خوبی مطرح شد، افزود: امیدواریم بتوانیم با طراحی و تدوین یک طرح جامع در این حوزه اقدامات موثری را در توسعه شهر و در کنار آن ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری و قطعا ارتقای سلامت و شادابی مردم رقم بزنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر گنبدکاووس با تاکید بر اینکه برای ترویج این فرهنگ باید در مرحله نخست خود اعضای شورا در این حوزه فعال باشند، خاطرنشان کرد: انتظار ما این است که مدیران دستگاه‌های اجرایی و نهادهای دولتی حداقل یک روز در هفته را از دوچرخه برای رفت و آمد و انجام امور اداری استفاده کنند.

آخوندی با اشاره به هشدارهای سازمان محیط زیست مبنی بر وقوع خشکسالی در کشور، ادامه داد: در شهرستان گنبدکاووس نیز با توجه به کاهش سطح آب رودخانه، پائین آمدن سطح آب‌های زیرزمینی، تبدیل شدن زمین‌های کشاورزی به شوره‌زارهای تفتیده و بسیاری از عوامل دیگر امکان حضور ریزگردها در گنبدکاووس نیز وجود دارد.

وی با ابراز نگرانی از عدم آمادگی شهرستان برای مقابله با ریزگردها بهترین راه در این حوزه را پیشگیری دانست و گفت: ضرورت فرهنگ‌سازی برای استفاده از دوچرخه با توجه به این موضوع نیز بیشتر احساس می‌شود که نیازمند همکاری متقابل همه مردم و مسوولان است.

رئیس شورای اسلامی شهر گنبدکاووس با بیان اینکه باید به سمت حذف خودورهای تک‌سرنشین در سطح شهر برویم، تصریح کرد: اگر نتوانیم با اقدامات فرهنگی خودروها را از سطح خیایان کمرنگ و حذف کنیم حداقل باید در حوزه حذف خودروی تک‌سرنشین اقدامات جدی را صورت دهیم./فارس

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۵۶

۰۷ بهمن ۱۳۹۶

کد خبر :

10556

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک