امروز : پنج شنبه ۰۷ بهمن ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۷,۷۱۰

ریال

|

دمای هوای شهر

و شتر کنار جاده 1 300x202 - ضرورت توجه دامداران در جلوگیری از رهاسازی احشام در مسیرهای مختلف جاده‌ایترکمن نیوز – خلیل رستگار: با وجود زیبایی حضور احشام در کنار جاده های روستایی اما خطر تصادف با آنان در کمین خودروها و مسافران است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  برخی از جاده های گلستان بخصوص مناطقی که ساکنین مرزنشین در جوار آنها سکونت دارند از شرایط ایمنی قابل قبول برخوردار نمی باشند که به عنوان نمونه می توان به کم عریض بودن جاده، کمبود علائم عبور و مرور و همچنین نبود شانه خاکی مناسب اشاره کرد. در این بین سرگردان بودن احشام دامداران محلی از قبیل گاو و شتر در مسیر جاده ها و بویژه در ساعات آغازین صبح و ابتدای شب وقوع حوادث مرگبار را بشدت محتمل می نماید.

در چنین شرایطی، اما رعایت سرعت مجاز با دقت و هوشیاری بیشتر از سوی رانندگان از الزامات مهم و اساسی جهت جلوگیری از بروز سوانح زیانبار و منجر به مرگ می باشد. نکته بسیار مهمی که جانشین پلیس راه گلستان نیز همواره بر آن تاکید می ورزد.

سرهنگ قنبری درباره رانندگی با سرعت مجاز این نکته را یادآور می شود که سرعت پایین و مطمئنه (۸۰ کیلومتر در ساعت) به راننده این امکان را می بخشد تا در شرایط اضطراری سریعتر و بهتر بتواند خودرویش را تحت کنترل درآورده و جلوی صدمات و آسیب های احتمالی را بگیرد.

نکته حائز اهمیت دیگر از میان گفته های دلسوزانه آن مقام پلیس راه، عدم اعتماد به خلوت بودن جاده است. بدین معنا که خلوتی جاده نمی تواند دلیل مناسبی برای افزایش سرعت به قصد پیمایش مسیر در مدت زمان کوتاه باشد، زیرا چنین اقدامی واکنش و عکس العمل به موقع و مناسب رانندگان در مواجه با موانع احتمالی را به حداقل ممکن می رساند.

در کنار ضرورت ایمن سازی محورهای حادثه خیز و افزایش علائم راه ها، تمهید دیگر در جاده های روستایی و فرعی، عدم رها سازی دام ها جهت چراندن در حاشیه مسیر است که می طلبد روستائیان و کشاورزان این مسئله مهم را مورد توجه قرار داده و به ایمنی جاده ها بخصوص در ساعات پرترافیک شب کمک نمایند.

رانندگی با سرعت مطمئنه و پیروی از قوانین بی تردید تا حد زیادی می تواند بروز بی نظمی و تصادفات مرگبار جاده ای را تا میزان قابل توجهی کاهش بخشد.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز