امروز : پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۰۶,۴۸۰

ریال

|

دمای هوای شهر

1611209550 img 20210121 wa0012 300x200 - ضرورت اجرای طرح های آبخیزداری برای ممانعت از سیل در گلستانترکمن نیوز: استاندار گلستان گفت: خوشبختانه طی ۲ سال گذشته طرح های آبخیزداری بخوبی در استان اجرا شده که با توجه به سیل خیز بودن استان در راستای پیشگیری و ممانعت انجام طرح های آبخیزداری ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ هادی حق شناس در دیدار با دکتر پرویز گرشاسبی معاون آبخیزداری سازمان جنگل ها , مراتع و آبخیزداری اظهار کرد: طی تمام سالهای گذشته طرح آبخیزداری در سطح ۵۵۰ هزار هکتار از اراضی اجرا شده و طی ۲ سال قبل بیش از ۱۰۰ هزار هکتار طرح آبخیزداری انجام شده است.
وی افزود: در قانون بودجه سال آتی اعتباراتی جهت توجه به رودخانه های مرزی و زهکشی در نظر گرفته شده است.
استاندار گلستان یادآور شد: با توجه به هزینه های آبخیزداری هر هکتار باید تلاش کنیم اعتبارات ردیف های مرتبط با طرح های آبخیزداری را در بودجه ۱۴۰۰ افزایش دهیم.
حق شناس خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت اجرای طرح های آبخیزداری در مقابله با سیل باید استان به کارگاه آبخیزداری تبدیل شود , کما اینکه در زمینه زهکشی این اتفاق افتاده و تا پایان دولت نیمی از ۲۸۰ هزار هکتار اراضی زهکشی خواهد شد.
همچنین در این دیدار معاون آبخیزداری سازمان جنگل ها از تعامل صورت گرفته در استان تقدیر و اظهار کرد: استفاده از ظرفیت خیرین و مشارکت های مردمی در اجرای طرح های آبخیزداری می تواند تاثیرگذار باشد که البته در برخی استان ها انجام شده است.
دکتر گرشاسبی یادآور شد: با توجه به سیل های مکرر در گلستان توجه به طرح های آبخیزداری بسیار پراهمیت است و سازمان جنگل ها همکاری لازم را خواهد داشت.
لازم به ذکر است یک میلیون و ۳۸۰ هزار هکتار اراضی استان نیازمند اجرای طرح های آبخیزداری است و تا کنون ۶۵۰ هزار هکتار آن اجرا شده و ۱۱۰ هزار هکتار آن در حال اجراست.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز