امروز : یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۱,۰۳۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    68144

  • /
  • تاریخ :

    ۲۸ دی ۱۳۹۸

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

آماده تنظیم عکس 300x201 - ضرورت اجرای برنامه‌های علمی و فرهنگی بین ایران و ترکمنستانترکمن نیوز: در دیدار سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در ترکمنستان با رئیس گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه مختوم قلی ترکمنستان بر ضرورت اجرای برنامه‌های علمی و فرهنگی بین دو کشور تأکید شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  مجید کامرانی، سرپرست رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان با ولی داد نظراف، رییس گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه مختوم قلی ترکمنستان دیدار و پیرامون همکاری‌های مختلف در حوزه زبان و ادبیات فارسی گفت‌وگو کرد.

کامرانی در سخنانی، آمادگی رایزنی فرهنگی کشورمان را برای هرگونه همکاری با دانشگاه مختوم قلی ترکمنستان اعلام کرد.

سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان بر اجرای کامل موافتنامه‌ها، تفاهمنامه‌ها و برنامه‌های مبادله شده بین مراکز علمی و فرهنگی دو کشور تأکید کرد.

وی همچنین، حوزه‌های مشترک کاری را به شرح برگزاری نشست‌های مشترک کاری بین رایزنی و دانشگده شرق‌شناسی دانشگاه مختوم قلی ترکمنستان، اعزام استاد زبان و ادبیات ‌فارسی ازسوی ایران برای ارتقاء سطح آموزش در این دانشگاه، ایجاد کارگروه تحقیق و مطالعه مشترک برای بازبینی و ارتقاء متون آموزشی و روش‌های نوین تدریس در این دانشگاه و مبادله گروه‌های دانشجویی زبان و ادبیات ‌فارسی برای تجربه‌آموزی و دانش‌افزایی تبیین کرد.

گفتنی است؛ رشته زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه مختوم قلی ترکمنستان در ذیل دانشکده شرقشناسی و زبان‌های خارجی در این دانشگاه فعالیت دارد و همه ساله ۱۰ الی ۱۲ نفر از طریق کنکور سراسری اقدام به پذیرش دانشجو می‌کند و در حال حاضر ۵۰ نفر در این رشته در این دانشگاه در سطح لیسانس مشغول به تحصیل هستند.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز