امروز : چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    68144

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    13:41 | ۲۸ دی ۱۳۹۸

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

فایل آماده تنظیم عکس 300x201 - ضرورت اجرای برنامه‌های علمی و فرهنگی بین ایران و ترکمنستانترکمن نیوز: در دیدار سرپرست رايزنی فرهنگی ایران در تركمنستان با رئيس گروه زبان و ادبيات فارسی دانشگاه مختوم قلی تركمنستان بر ضرورت اجرای برنامه‌های علمی و فرهنگی بین دو کشور تأکید شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  مجید کامرانی، سرپرست رايزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ايران در تركمنستان با ولی داد نظراف، ریيس گروه زبان و ادبيات فارسی دانشگاه مختوم قلی تركمنستان دیدار و پیرامون همکاری‌های مختلف در حوزه زبان و ادبیات فارسی گفت‌وگو كرد.

کامرانی در سخنانی، آمادگی رايزنی فرهنگي کشورمان را برای هرگونه همكاری با دانشگاه مختوم قلی تركمنستان اعلام کرد.

سرپرست رايزنی فرهنگی کشورمان بر اجراي كامل موافتنامه‌ها، تفاهمنامه‌ها و برنامه‌هاي مبادله شده بين مراكز علمي و فرهنگي دو كشور تأکید کرد.

وی همچنین، حوزه‌هاي مشترك كاري را به شرح برگزاري نشست‌هاي مشترك كاري بين رايزني و دانشگده شرق‌شناسي دانشگاه مختوم قلي تركمنستان، اعزام استاد زبان و ادبيات ‌فارسي ازسوي ايران براي ارتقاء سطح آموزش در اين دانشگاه، ايجاد كارگروه تحقيق و مطالعه مشترك براي بازبينی و ارتقاء متون آموزشي و روش‌هاي نوين تدريس در اين دانشگاه و مبادله گروه‌هاي دانشجویي زبان و ادبيات ‌فارسي براي تجربه‌آموزي و دانش‌افزایي تبیین کرد.

گفتنی است؛ رشته زبان و ادبيات فارسي در دانشگاه مختوم قلي تركمنستان در ذيل دانشكده شرقشناسي و زبان‌هاي خارجي در اين دانشگاه فعاليت دارد و همه ساله 10 الي 12 نفر از طريق كنكور سراسري اقدام به پذيرش دانشجو مي‌كند و در حال حاضر 50 نفر در اين رشته در اين دانشگاه در سطح ليسانس مشغول به تحصيل هستند.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز
احسان تولز