امروز : جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

3 174 300x202 - ضرغامی وزیر میراث فرهنگی و گردشگری مهمان ویژه هفته هفدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس+عکسترکمن نیوز:  روز دوم هفته هفدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با شرکت 58 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان در حضور ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و هیات همراه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز دوم هفته هفدهم رقابت‌های کورس زمستان گنبدکاووس روز جمعه (13 اسفندماه)، 69 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 11 رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شد و 58 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور  1000، 1200 و 1600 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های نژاد ترکمن (Maiden) (3+ساله) به مسافت 1000 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که کیوان قلرعطا با اسب محک سعادت زودتر از خط پایان گذشت و عبدالحلیم قبادی با اسب تورنادو امیرچلی و امین محمدی با اسب آراگل سام به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های  نژاد دوخون (Maiden) (3ساله) به مسافت 1000 متر با هم رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب لیدی آرچ و ابراهیم قره داشلی با یاگال و کیوان قلرعطا با اسب دازگزل سوم شد.

رقابت دور سوم میان اسب‌های  نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 4) (3+ساله) به مسافت 1000 متر برگزار شد که آق اویلی بشگرد با اسب فوکوس دنسر ، محمد خوجملی با اسب فوکوس لاو و یونس اورکلی با اسب چاماچو به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های  نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس6) (3+ساله) به مسافت 1200 متر با یکدیگر رقابت کردند که نادر صالح پور با اسب آنیکس، کمال دالی جه عطا با اسب جاناول و یونس اورکلی با اسب کینگ ولد مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

رقابت دور پنجم میان اسب‌های  نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس6) (3+ساله) به مسافت 1600 متر برگزار شد که کمال دالی جه عطا با اسب کی دو، محمد خوجملی با اسب پراگ و آق اویلی بشگرد با اسب اینیبل به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

مسابقات اسب دوانی زمستانه گنبدکاووس در دور ششم نیز با رقابت اسب‌های  نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس ۵) (3+ساله) به مسافت 1600 متر برگزار شد که محمد خوجملی با اسب لوتوس اول شد، بنیامین جرجانی با اسب کالکشن و نورمحمد بهادر با اسب کارابای به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ (2) گونای گلی داغ، (13) مله قوش نویدی
دور دوم؛ (2) سنجر سروین، (3) شیدم، (5) اینتو، (8) یاد دائی
دور سوم؛
دور چهارم؛ (2) فرعون، (6) ان کاستا د لاوو
دور پنجم؛ (5) ترانه ناز
دور ششم؛ (5) راچل، (13) کینگ بابا

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ 2 میلیارد و 223 میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶گانه تعلق گرفت.

میراث فرهنگی 300x225 - ضرغامی وزیر میراث فرهنگی و گردشگری مهمان ویژه هفته هفدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس+عکس

لازم به ذکر است: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حاشیه سفر به گلستان برای همراهی رییس جمهور در سفر استانی به مجموعه سوارکاری گنبدکاووس رفت و هفته هفدهم کورس اسبدوانی این شهرستان را تماشا کرد.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز