امروز : سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

4306453 300x200 - صنعت پرورش اسب در خراسان شمالی توسعه خواهد یافتترکمن نیوز: استاندار خراسان شمالی با اشاره به کلنگ زنی بزرگترین پیست اسب دوانی شمال شرق کشور در استان، گفت: صنعت پرورش اسب در خراسان شمالی توسعه خواهد یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  محمدرضا حسین نژاد در حاشیه افتتاح نخستین پیست اسب دوانی خراسان شمالی اظهار کرد: پرورش اسب ترکمن از جمله ظرفیت‌های مهم خراسان شمالی محسوب می‌شود که برنامه ریزی هایی برای تقویت این حوزه انجام شده است.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به وجود ظرفیت مردمی برای پرورش اسب ترکمن در استان خصوصاً در شهرستان راز و جرگلان، گفت: این طرح می‌تواند اقتصاد صنعت پرورش اسب را رشد دهد.

وی افزود: پیست اسب دوانی که امروز کلنگ زنی شد، بزرگترین پیست اسب دوانی شمال شرق کشور محسوب می‌شود.

حسین نژاد بیان داشت: با وجود پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های اقتصادی خوب برای پرورش اسب ترکمن، این محصول جایی برای نمایش توان خود در این استان ندارد و توسعه این بخش تحول اقتصادی در استان به ویژه در روستاهای شهرستان مرزی راز و جرگلان ایجاد می‌کند.

استاندار خراسان شمالی در انتها گفت: اکنون در بخش تولید اسب ترکمن کارهای خوبی انجام شده است، اما برای بازار فروش اسب کار درخور انتظار انجام نشده و بازار مصرف اسب هنوز ضعیف است.

محمد تقی ولیان، سرپرست هیأت سوارکاری خراسان شمالی نیز در این مراسم اظهار کرد: این مجموعه سوارکاری با ۲۸ هکتار زیربنا شامل رینگ اسبدوانی ۴۰۰ در ۷۰۰ متر مربع و خوابگاهی با ۲ هزار متر مربع زیربنا است.

وی تصریح کرد: این مجموعه پیشرفته با تمامی امکانات و در چند فاز اجرا می‌شود و تا ۲ سال آینده به بهره برداری می‌رسد و اعتبار آن بعد از نقشه برداری برآورد می‌شود./ مهر

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز