امروز : یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۴,۷۱۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    85365

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    15:07 | ۱۷ آبان ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

اسب 300x227 - صنعت اسب جایگزین خوبی برای درآمدهای نفتی استترکمن نیوز:  نماینده خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: اسب اصیل ترکمن به عنوان نژاد مهم ایرانی و از برترین نژادهای دنیا یکی از ظرفیت های مهم منطقه است که ناشناخته باقی مانده است، اگر بتوانیم این صنعت را رونق دهیم می توان آن را جایگزین نفت کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  محمد وحیدی نماینده مجلس در شهرستان های بجنورد،مانه و سملقان، گرمه و جاجرم، رازوجرگلان هم در حاشیه دیدار نمایندگان استان گلستان و خراسان شمالی از منطقه جرگلان اظهارکرد: یکی از مشترکات مهم بین دو استان گلستان و خراسان شمالی ارتباط بین سرزمینی و فرهنگی است وحضور دکتر شادمهر، نماینده گنبد کاووس و بخش داشلی برون در استان خراسان شمالی برای توسعه بیشتر این اشتراکات است .

محمد وحیدی افزود : صنایع اسب و فرش، دو بخش مشترک بسیار مهم بین دو استان است که از طریق آن می توان ارتباط دو استان را تقویت کرد و رونق اساسی ایجاد کرد.

وی ادامه داد: کشور ترکمنستان نیز به عنوان کشور هم مرز با دو استان، مشترکات فرهنگی بسیاری با ما دارد و این کشور به عنوان دروازه آسیای میانه می تواند باعث ایجاد رونق اقتصادی در این دو استان شود.

وحیدی ایجاد بازارچه و گذر مرزی را از راهکارهای گسترش مراودات عنوان کرد و گفت: البته این موضوع بارها پیگیری شده اما هنوز کشور ترکمنستان با آن موافقت نکرده است.

این نماینده استان در مجلس درباره جاده جرگلان به مراوتپه نیز گفت : ما خواهان ارتباط با استان گلستان و دیگر استان ها هستیم ولی در گذشته برای برقراری این مرادوات فکر اساسی نشده است.

وحیدی از جاده به عنوان یکی از مهمترین زیر ساخت ها نام برد و افزود: ارتباط استان های خراسان شمالی و گلستان از طریق جاده مانه و سملقان به کلاله و جرگلان به مراوتپه است که جهت وصل آن باید بهسازی و تقویت جاده صورت بگیرد.

وی تاکید کرد: خراسان شمالی در حوزه راه فقیر نگه داشته شده در حالی که وضعیت استان گلستان بهتر بوده است.

وی اظهارکرد: پروژه راه جرگلان به مراوه تپه به دلیل اینکه در دوسال گذشته راه های روستایی از محل اعتبارات ملی حذف شده اند و تخصیص اعتبار به استان واگذار شده به صورت نیمه تمام رها شده است.
نماینده مردم بجنورد، گرمه و جاجرم، راز و جرگلان، مانه و سملقان در مجلس در ادامه با بیان اینکه اسب اصیل ترکمن به عنوان نژاد مهم ایرانی و یکی از برترین نژادهای دنیا یکی از ظرفیت های مهم منطقه است که ناشناخته باقی مانده است، گفت: اگر بتوانیم این صنعت را رونق دهیم می توان آن را حتی جایگزین نفت کرد .

خبرنگار : صاحب جمال رحیمی/عصر اترک

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز