امروز : چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

عبدالجلال ایری 300x225 - صندلی یازدهم در انتظار عبدالجلال ایریترکمن نیوز:  اعلام ورود رسمی عبدالعزیز کلته به همراه جمعی از فعالان میدانی و پیوستن اکثر هواداران وی به بدنه انتخاباتی عبدالجلال ایری احتمال پیروزی این کاندیدای صاحب نام را دوچندان افزایش بخشیده است.

علی‌رغم اعلام طرفداری رحمت جلالی از رجب‌ محمد آبادی، نظریه‌پردازان ساکن کردکوی درصد آرای عبدالجلال ایری در آن شهرستان را بسیار بیشتر از آبادی دانسته و توفیق چندانی را برای کاندیدای مستقل حوزه غرب گلستان در مرحله دوم انتخابات پیش بینی نمی‌کنند. جلالی که در انتخابات دهم رقابت نهایی را با نورقلی‌پور برگزار کرد از توان کافی برای یک رقابت نزدیک برخوردار نبود.

آگاهان بر این نکته تاکید دارند که پس از جدایی منوچهر متکی از بدنه دولت احمدی‌نژاد، نظری مهر نیز به پایان عمر سیاسی خود رسیده و حضور وی در بخش ترکمن‌نشین حوزه نمی‌تواند معادلات را به نفع آبادی رقم بزند. اعلام حمایت نظری مهر از آبادی در یک ماه گذشته اثرگذاری خاصی بر عرصه انتخابات مرحله دوم انتخابات در غرب گلستان نداشته است.

در کوموش‌دفه شنید‌ ها حاکی از عدم ورود طیف نازمحمد ولی پور به انتخابات مرحله دوم حوزه غرب است. با این حال هواداران عبدالجلال ایری از ورود قریب الوقوع وی به بدنه انتخاباتی جلال ایری خبر می‌دهند.
آبادی چندی قبل شایعات پیوستنش به لیست اصلاح‌طلبان را قویا تکذیب نموده و خود را کاندیدای مستقل معرفی کرده است. این ماجرا حکایت از آن دارد که ولی پور و هوادارانش در این کارزار نقشی به نفع کاندیدای مستقل ایفا نخواهند کرد.

تا بیستم مردادماه برخی از هواداران شانس ایری و آبادی را نزدیک می‌دانستند، اما مهندس ایری چندی پیش با رونمایی از نفرات جدید تیمش در کوموش‌دفه منزل سعید اعجمی اقبال خود را تا میزان زیادی افزایش بخشید. فعالان انتخاباتی شانس پیروزی ایری را با فاصله قابل توجه بیشتر از آبادی می دانند.

از میان این چهره‌ها می توان بهروز بای اشاره کرد. وی یک تئوریسین‌ فعال در ایام انتخابات شناخته می‌شود و نفوذ زیادی روی نیروهای فعال در مجموعه شهرستان کوموش‌دفه و بندرترکمن دارد. نفر بعدی جمع مذکور تیمور کرداری چهره شناخته شده فعال در کوموش‌دفه به حساب می‌آید و این روزها تمام قد وقتش را به مسئله انتخابات معطوف کرده است.

همچنین سعید اعجمی میزبان جلسه که در اوج انتخابات آرام و قرار ندارد و از لحاظ فکری و میدانی جزو نیروهای توانمند شناخته می‌شود. بقیه نفرات حاضر نیز هر یک از چهره‌های شاخص و تاثیر گذار هستند و می‌توانند سرنوشت آرای یک منطقه را با فعالیت‌های مستمر شبانه‌روزی به نفع خود تغییر دهند.

ارسالی از: شهروند خبرنگار

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز