ترکمنستان و طالبان - صلح افغانستان محور گفت‌وگوی مقامات ترکمن و طالبانترکمن نیوز:  هیأت ترکمنستان به ریاست «وپ خواجه یف» معاون وزیر امور خارجه در «دوحه» پایتخت قطر با مقامات طالبان دیدار و بر اجرای پروژه‌های اقتصادی تاکید کردند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  خواجه یف در دیدار با نمایندگان طالبان خاطرنشان کرد: «عشق آباد» از مذاکرات بین‌الافغانی با هدف برقراری صلح در این کشور حمایت می‌کند و مطمئن است استفاده از ابزارهای دیپلماتیک و سیاسی به روند مذاکرات کمک خواهد کرد.

معاون وزیر خارجه ترکمنستان اظهار داشت: کشورش برای تقویت صلح، ثبات و رشد اقتصادیاجتماعی در کابل با سازمان‌های منطقه‌ای و بین المللی همکاری فعال دارد.

وی افزود: عشق آباد با درک اهمیت حوزه‌های اقتصادی مانند انرژی، حمل و نقل، ارتباطات و توسعه همه جانبه در تلاش است تا تعدادی از پروژه‌های زیربنایی بزرگ بین المللی را با مشارکت دو کشور همسایه و کشورهای جنوب آسیا اجرا کند.

خواجه یف در این مورد به ساخت خط لوله گاز TAPI ، خطوط انتقال برق و ارتباطات فیبر نوری در طول مسیر ترکمنستانافغانستان – پاکستان و ساخت راه آهن از ترکمنستان به افغانستان اشاره کرد.

طرفین ابراز امیدواری کردند که گفت‌وگوی دوستانه‌ای را با هدف تأمین سعادت افغانستان و مردم آن پیش ببرند.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۰۸

۱۴ آبان ۱۳۹۹

کد خبر :

85331

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک