امروز : جمعه ۰۴ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

مجلس 7 - صلاحیت بیش از ۳۰۰ نفر از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در گلستان تایید شدترکمن نیوز- رئیس هیأت نظارت بر انتخابات استان گلستان گفت: صلاحیت بیش از ۳۰۰ نفر از داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفته که اسامی و نتایج بررسی صلاحیت‌ها صبح امروز به فرمانداران مراکز حوزه‌های انتخابیه استان اعلام شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل روابط عمومی دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان گلستان، حمیدرضا بهمنی نژاد با اشاره به اعلام نتایج رسیدگی به صلاحیت داوطلبان توسط شورای محترم نگهبان افزود: همچنین تعداد ۴۴ نفر از داوطلبان از ادامه رقابت‌های انتخاباتی انصراف داده‌اند.

وی ادامه داد: برابر بند ج ماده ۶۳ قانون انتخابات، فرمانداران مراکز حوزه انتخابیه موظفند ظرف مدت یک روز نتایج اعلام شده را به تمامی داوطلبان انتخابات ابلاغ کنند.

بهمنی‌نژاد افزود: برابر قانون آن دسته از داوطلبان که در هیأت مرکزی نظارت صلاحیت آن‌ها مورد تایید قرار گرفته ولی در این مرحله صلاحیت آن‌ها مورد تایید شورای نگهبان قرار نگرفته است، می‌توانند به مدت ۳ روز از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۳ بهمن ماه شکایات و درخواست رسیدگی مجدد خود را از طریق سامانه داوطلب ثبت کنند و شورای نگهبان نیز به مدت ۷ روز به شکایت آنان رسیدگی و نتایج قطعی را به ستاد انتخابات کشور اعلام خواهد کرد.

رییس هیأت نظارت بر انتخابات استان همچنین گفت: برابر قانون دلایل عدم تایید صلاحیت افراد تنها به شخص داوطلب اعلام می‌شود و به همین جهت و به منظور رفع برخی ابهامات موجود در پرونده افراد، تاکنون بیش از ۲۷۰ نشست ملاقات و گفتگو با داوطلبان انتخابات مجلس برگزار شده است.

بهمنی‌نژاد پیرامون فرصت قانونی تبلیغات داوطلبان، افزود: برابر قانون انتخابات، فرصت فعالیت تبلیغاتی نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی هشت روز قبل از روز اخذ رأی در روز سوم اسفند ماه آغاز و تا ۲۴ ساعت قبل از اخذ رأی ادامه خواهد داشت، لذا لازم است کلیه نامزدهای تایید صلاحیت شده ضمن احترام به قانون از فعالیت‌های تبلیغاتی زود هنگام پرهیز کنند.

وی افزود: در آینده نزدیک به منظور آشنایی هرچه بیشتر نامزدهای انتخابات با قوانین انتخاباتی، جلساتی توسط مسئولین اجرایی، نظارتی و قضایی شهرستان های مراکز حوزه های انتخابیه با نامزدهای تایید صلاحیت شده برگزار خواهد شد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز