اداره نظارت بر اجرای استاندارد گلستان 300x273 - صدور 38 پروانه کاربرد علامت استاندارد در گلستانترکمن نیوز:  رئیس اداره نظارت بر اجرای استاندارد گلستان از صدور ۳۸ پروانه کاربرد علامت استاندارد برای فرآورده های واحدهای تولیدی استان، در طی ۶ ماهه نخست سال ۹۹ خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  محمد امان بائی با بیان اینکه علامت استاندارد ایران نشانگر تعهد تولید‌کننده یا ارائه‌کننده خدمت به رعایت ضوابط و موازین و استمرار انطباق مشخصات کالا با استانداردهای ملی و همچنین اطمینان خاطر در مصرف کننده است، اظهار داشت: در ۶ ماهه نخست سال جاری در جلسات کمیته علائم و کنترل کالای برگزار شده در اداره کل استاندارد استان گلستان، تعداد ۳۸ پروانه کاربرد علامت استاندارد برای فرآورده های واحدهای تولیدی استان صادر شد.
وی افزود: از ۳۸ پروانه صادر شده برای واحدهای تولیدی استان، تعداد ۳۶ پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و ۲ پروانه کاربرد علامت استاندارد تشویقی بوده است.
رئیس اداره نظارت بر اجرای استاندارد با اشاره به این که پروانه های صادر شده در ساختمانی و معدنی، بسته بندی و سلولزی، شیمیایی، غذایی و کشاورزی، مکانیک و فلز شناسی، ایمنی، سلامت، انرژی و محیط زیست بوده است، خاطر نشان کرد: هر قدر در زمینه گسترش استاندارد سازی در جامعه به ویژه محصولات صنعتی، کشاورزی و خدماتی و ترویج آن تلاش و کوشش شود اقتصاد جامعه محکم تر می شود.
امان بائی تصریح کرد: طی ۶ ماهه نخست سال ۹۹ نیز ۲۴ پروانه کاربرد علامت استاندارد ابطال، ۲۲ پروانه تعلیق و ۲۲ پروانه نیز تمدید گردید.
وی در پایان با اشاره به اینکه رعایت استانداردها کشور را به مسیر پیشرفت و توسعه سوق می‌دهد، خواستار توجه به این مهم از سوی تمام افراد به ویژه واحدهای تولیدی ـ خدماتی شد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۳۰

۱۴ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

83814

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک