اینچه برون گلستان 300x225 - صادرات قریب به ۱۰۰ هزار تن در گلستان/مرز اینچه برون همچنان بسته استترکمن نیوز:  استاندار گلستان با اشاره به مشکلات صادراتی در شرایط شیوع کرونا و تحریم های ظالمانه اظهار کرد: بازرگان و تجار گلستانی در طول ۵ ماه گذشته قریب به ۱۰۰ هزار تن صادرات را با ارزش ۴۴ میلیون دلار داشته اند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس در پنجمین جلسه توسعه صادرات استان تصریح کرد: اگرچه صادرات استان به لحاظ وزنی و ارزی کاهش داشته اما این در حالی است که مرزها از ابتدای تیرماه گشوده شده است.

وی افزود : در حال حاضر نیز هنوز امکان تردد کامیون از طریق مرز وجود ندارد که امیدواریم در صورت کاهش روند شیوع کرونا میزان صادرات افززایش یابد.
استاندار گلستان یادآور شد: در ۵ ماه نخست سال جاری گلستان ۳ هزار ۴۹۰ تن واردات به ارزش ۸ میلیون و ۲۶۸ هزار دلار داشته که البته روند کاهشی در واردات نیز نسبت به مشابه سال قبل مشهود است.
دکتر حق شناس گفت: به صادر کنندگان واجد شرایط تسهیلات ارزی و ریالی اعطا خواهد شد تا بتوانیم شاهد رشد و توسعه صادرات محصولات گلستان باشیم.
وی ادامه داد : گلستان ظرفیت های بالای جهت صادرات محصولات تولیدی دارد که باید با فراوری محصولات کشاورزی و افزایش ارزش افزوده زمینه صادرات آن را فراهم آوریم.
انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۲۱

۳۱ شهریور ۱۳۹۹

کد خبر :

82950

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک