امروز : پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

ایگدری ترکمن نیوز صوفیان 300x202 - صادرات اسب ترکمن مهم‌ترین خواسته مالکین و تولیدکنندگان است+فیلم مصاحبهترکمن نیوز: معاونت اسبدوانی فدراسیون سوارکاری کشور گفت: صادرات اسب و حضور در حراجی‌های کشورهای مختلف هزینه‌های فراوان نگهداری و تولید اسب را جبران خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ حکیم ایگدری در حاشیه پانزدهمین جشنواره زیبایی اسب اصیل ترکمن که در روستای صوفیان کلاله برگزار شد به خبرنگار ترکمن نیوز گفت:  این جشنواره در رده ملی و در سطح بالایی برگزار می‌شود که جای جای کشور شرکت کننده دارد.

وی افزود: در دو هفته گذشته مسابقات زیبایی اسب در بجنورد و علی آبادکتول برگزار شد و امروز نیز شاهد برگزاری این مسابقات در صوفیان کلاله هستیم.

ایگدری با بیان اینکه همانند ادوار گذشته در این جشنواره نیز از داورهای خارجی و بین المللی استفاده شده است، ادامه داد: داوران خارجی به مسائل جزئی اهمیت فراوانی می‌دهند و این موضوع نیز سطح کیفی شرکت کنندگان اسب در مسابقات را افزایش داده است.

دبیر هیات سوارکاری استان گلستان با بیان اینکه نگهداری اسب هزینه‌های بسیار زیادی دارد، تصریح کرد: امیدوارم صادرات اسب ترکمن افزایش یابد تا این هزینه‌ها جبران شود.

وی با بیان اینکه برگزاری این‌چنین مسابقات باعث دلخوشی مالکین می‌شود، افزود: جوایز این مسابقات برای مالکین مهم نیست، بلکه مورد محک قرار گرفتن اسب های آنان اهمیت بیشتری دارد.

حکیم ایگدری تصریح کرد: مالکین شرکت کننده این مسابقات در سال‌های آینده دقت بیشتری به خرج داده و سطح تولیدات خود را افزایش خواهند داد. هنگامی که سطح کیفی تولید اسب ترکمن افزایش یابد همه چیز محیای صادرات اسب ترکمن خواهد بود.

وی در خصوص نفرات شرکت کننده در این جشنواره نیز گفت: ثبت نام در جشنواره زیبایی اسب اصیل ترکمن تا شب گذشته ادامه داشته و پیش بینی می شود بالای 150 نفر در این مسابقات شرکت کنند داشته باشیم.

معاونت اسبدوانی فدراسیون سوارکاری کشور در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم در آینده این صنعت رشد کرده و به گونه‌ای برنامه ریزی شود تا علاوه بر مسابقات زیبایی اسب اصیل ترکمن، تولیدکنندگان و مالکین اسب های خود را در حراجی‌های کشورهای مختلف بتوانند عرضه کنند.

گزارش و مصاحبه از: یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز