امروز : یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۳,۷۱۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    88515

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    20:45 | ۲۲ دی ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

2 300x225 - شیرنگی موفق در گذر از روزهای سخت و خستگی‌ناپذیرترکمن نیوز:  شهرستان ترکمن از بدو تاسیس خود فرماندارن بسیاری را به خود دیده است که هر یک بنابر بر توانایی خود برای ارتقا مجموعه شهرستان اقدامات ارزشمندی را به انجام رسانده اند.

یکی از آن جمله شهیده مرجان نازقلیچی است که با کوله باری از تجربیات مفید و ارزنده منشا خیر و برکت بشمار می رفت. این بانوی ارزشمند در طول مدت کوتاه سکانداری ضمن پیگیری پروژه های معطل مانده، امید را در جوانان مستعد پرورش داد و نامی نیک از خود باقی گذاشت.

روزی که مرحومه نازقلیچی به عنوان فرماندار شهرستان معارفه شد، بسیاری از مردم این انتصاب را نکو داشتند و رسانه های خبری به بازتاب مثبت ابعاد مختلف آن پرداختند، اما حیف که دست تقدیر سرنوشت دیگری را برای وی رفم زده بود‌.

طی ایامی خاص و دلهره آور، سیل گلستان شهر توریستی بندرترکمن را در محاصره امواج آب قرار داد، لیکن بخت با بندرنشینان یار بود و این تلاطم روحی را بسلامت پشت سر گذاشتند. سپس سکانداری فرمانداری شهرستان زمانی به سید صادق شیرنگی معاون سابق آن فرمانداری سپرده شد که ویروس همه گیر کرونا بر زندگی مردم ایران زمین و سایر اقصی نقاط جهان سایه افکنده بود. شیرنگی آزمونی سخت و بحرانی نفس گیر را با کوله باری از اندوخته مدیریت می کند.

وی که خدمت در فرمانداری بندرترکمن را جزو سوابق پرافتخار کاری اش می داند، سالهاست که با مردم بومی زندگی کرده و بسیاری از فعالان را به چهره و نام می شناسد. شیرنگی اعتقاد دارد لازمه خدمت در یک شهر درک بالا از فرهنگ و آشنایی با سنن کهن مردم آن است. شناخت خلق و خوی و عادت های اقوام مختلفی که مجموعه ساکنان را تشکیل داده و روی باورهای دینی، مذهبی و منطقه ای خود تعصب خاصی دارند.

شیرنگی بیشتر روزها تمام اوقات اداری و غیر اداری خود را در محل دفتر کارش سپری می کند و برای رسیدگی به مشکلات مردم اهمیتی دو چندان قائل است. استفاده از ظرفیت های شهرستان مانند گردشگری، تلاش جهت اشتغالزایی، حمایت از سرمایه گذار، توجه به حوزه زیر ساخت های شهرستان، رسیدگی به مبلمان شهری، حمایت از افراد محروم را در سیاست کاری این مرد کهنه کار نمود بیشتری دارند.

به دفعات دیده شده که وی تا دیر وقت مراجعین را در دفتر کارش می پذیرد و تا حصول نتیجه مناسب از فعالیت باز نمی ماند. این مرد روزهای سخت خستگی را به معنی واقعی مغلوب تلاش هایش کرده است. به خوبی با کمبودها و زمینه های مستعد شهری و روستایی حوزه غرب گلستان آشنا بوده و از هر فرصتی برای یک گام به جلو بهره می برد.

شهرستان ترکمن به واقع نیازمند انسان هایی از این دست است. مردانی که اخلاق حسنه را سرلوحه مدیریت خود قرار داده و برای تک تک افراد ارزش یکسان قائل می شوند. حضور شیرنگی را باید غنیمت دانست. فراموش نکنیم که هیچ مسئولی به تنهایی و بدون اتکا به افراد توانمند درون مجموعه و عوامل بیرونی نمی تواند کارنامه موفقی از خود بر جای بگذارد، موضوعی که شیرنگی عمیقا آن را باور داشته و در بیاناتش تاکید می ورزد. لذا توسعه پایدار شهرستان در بخش های متعدد منظور نظر ما است، می بایست در حفظ شیرنگی ها بکوشیم و از این موقعیت و فرصت مناسب بهره کافی ببریم.

گزارش از: طاهر جانی
خبرنگار ترکمن نیوز در غرب گلستان

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز