امروز : شنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۸۲,۱۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    102901

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    7:00 | ۰۴ آبان ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

برتر والیبال 1 300x150 - شکست نمایندگان گلستان در آغاز لیگ برتر والیبال تجربه‌ای برای موفقیتترکمن نیوز:  هفته اول لیگ برتر والیبال با شکست برای ۲ نماینده گلستانی حاضر در این رقابت ها آغاز شد تا مسیر سخت شاگردان عیسی سنگدوینی در پاس گرگان و طاهر قره‌داشلی در شهرداری گنبدکاووس برای رسیدن به عنوانی شایسته در جمع برترین های کشور از گام نخست نمایان شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  آنچه بیش از همه برای رسیدن تیم‌های ورزشی گلستان به موفقیت در رویدادهایی مانند لیگ برتر باید مورد توجه قرار بگیرد، توجه بر مدیریت ورزشی با نگاه بهره‌گیری از دانش روز است.

یکی از مشکلات اصلی تیم های ورزش گلستان که راه آنها را برای رسیدن به افتخارات رویدادهای لیگی دور می‌کند، نداشتن برنامه برای جلب توجه حامیان مالی و رفع نیازهای مالی تیم است و در این شرایط آسان ترین راه، دست انداختن به دامن نهادهایی مانند شهرداری‌ها خواهد بود.

این دیدگاه، مدیران ورزشی را به جای تلاش برای یافتن راه‌حل تامین منابع مالی از محل جدید، آن‌ها را به مدیران هزینه‌ای تبدیل کرده به گونه‌ای که هر جا اعتباری از محل‌های مشخص برسد، آن‌ها مشکلات تیم‌ها را برطرف می‌کنند والا کاری جز انتقاد از مدیران در جلب توجه به تیم خود ندارند.

با این وضعیت، آینده تیم‌های گلستانی برای بالا بردن جام های ورزشی سخت و در حالت فعلی تقریبا غیرممکن است.

والیبال از جمله رشته‌هایی است که گلستان در لیگ برتر آن نماینده دارد اما به دلیل نداشتن بودجه کافی، این تیم‌ها بازیکن شاخص جذب نکرده و به استفاده از بازیکنان بومی و جوان اکتفا کردند که این شرایط با وجود اهمیت فراوان آن در پرورش استعدادهای جدید، قادر نخواهد بود تیم‌ها را به جام قهرمانی رسیده و آن‌ها را برای رقابت با تیم های تا بن دندان مسلح لیگ برتر آماده کند.

پاس گرگان که تیم تازه راه یافته به لیگ برتر والیبال است، در فصل گذشته لیگ دسته اول رکوردشکنی کرد و با کسب ۲۱ برد متوالی این مسابقات را به پایان برد.

هواداران این تیم گرگانی منتظر بودند که روند پیروزی پاسی ها در لیگ برتر هم ادامه یابد اما تفاوت سطح بازی های لیگ دسته اول با لیگ برتر، ضرورت تقویت تیم با جذب چند بازیکن شاخص و با تجربه را برای مدیران و کادر فنی این تیم ثابت کرد.

سرمربی تیم پاس گرگان مدتی قبل از شروع لیگ برتر با توجه به آشنایی کامل با ترکیب تیم های دیگر نسبت به ضرورت به خدمت گرفتن چند بازیکن باتجربه اعلام نیاز کرده بود اما در عین حال گفت که اعتبارات مالی تیمش برای جذب بازیکنان مدنظر کادر فنی نیست.

عیسی سنگدوینی اظهار ادامه داد: بدون شک حضور یک تیم در لیگ برتر کار سخت و بزرگی است و شرایط این رقابت ها با لیگ دسته اول که سال گذشته در آن به مقام قهرمانی رسیدیم، بسیار متفاوت است.

پاس گرگان تنها تیم والیبال لیگ برتری وابسته به نیروهای مسلح کشور است و یکی از ابزارهای این باشگاه برای به خدمت گرفتن بازیکن جدید، استفاده از مصوبه ستاد کل نیروهای مسلح برای به خدمت گرفتن بازیکنان سرباز لیگ برتری بود که مشخص نیست آیا تیم پاس گرگان تا حد توانسته از این فرصت برای تقویت تیم خود استفاده کند.

سرمربی تیم والیبال پاس گرگان همچنین گفت: اگر شورای اسلامی این شهر ۱۰ تا ۲۰ درصد از هزینه‌ای که برای تیم بسکتبال هزینه می‌کند را برای تیم والیبال ما در نظر بگیرد، بدون شک می‌توانیم در جذب بازیکنان مدنظر کادر فنی عملکرد بهتری داشته باشیم و جزو یکی از مدعیان اصلی در فصل آتی لیگ برتر قرار بگیریم.

یک پیشکسوت والیبال گفت: بازیکنان تیم والیبال پاس گرگان به علت کم‌تجربگی ناشی از حضور در سطح اول والیبال کشور مسابقه اول را واگذار کردند که امیدواریم با گذشت زمان و غلبه بر اضطراب خود، در بازی های بعدی نمایش مطلوب تری داشته باشند.

عزیزالله علی‌نژاد اظهار داشت: هفته های اول مسابقات لیگ برای همه تیم ها به خصوص تیم های تازه وارد دشوار است که شناخت از حریفان با آنالیز مسابقات این مشکل را تا حد زیادی برطرف خواهد کرد.

وی اظهار امیدواری کرد که بازیکنان تیم پاس گرگان با شناخت بیشتر از حریفان و ارائه قابلیت های خود، در مسابقات آینده با آمادگی بیشتر به میدان بروند.

این پیشکسوت والیبال گلستان یادآور شد: نقش مربیان و آنالیزور در کنار کادر فنی بسیار موثر است تا بتوانند ضمن بررسی نقاط ضعف و قوت تیم خود، در حین بازی تیم حریف را هم شناسایی کرده و راهکارهای خود را در کمترین زمان ممکن به سرمربی انتقال دهند که با توجه به اختلاف اندک شکست پاس در بازی روز گذشته به نظر می رسد این کار به درستی انجام شد.

علی‌نژاد همچنین گفت که تیم پاس گرگان در پست قدرتی و سرعتی به یک بازیکن شاخص و باتجربه احتیاج دارد.

تیم والیبال پاس گرگان در هفته نخست لیگ برتر والیبال مردان کشور دیروز در آمل با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب تیم لبنیات هراز این شهر شد.

شهرداری گنبدکاووس دیگر تیم گلستانی حاضر در لیگ برتر والیبال هم دیروز در اولین مسابقه خود مقابل شهداب یزد حرفی برای گفتن نداشت و در سه گیم متوالی نتیجه را به حریف واگذار کرد.

شاگردان طاهر قره داشلی در تیم شهرداری گنبدکاووس در این مسابقه و در گیم نخست با نتیجه ۲۵ بر ۱۵ در گیم دوم با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ و گیم سوم با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ نتیجه را به شاگردان محمد عمده غیاثی واگذار کردند.

این تیم هم به دلیل کمبود بودجه، تمرکز خود را بر استفاده از بازیکنان بومی و جوان گذاشت و همانند سال های گذشته هدفی جز حفظ سهمیه گلستان در لیگ برتر ندارد.

منطقه گنبدکاووس از گذشته به منطقه ای مملو از استعدادهای والیبال شناخته می شد که حضور تیم شهرداری در لیگ برتر فرصت بروز توانایی ها را به بازیکن جوان شرق گلستان هدیه داد.

فعالیت این تیم در لیگ برتر همواره به شناسایی استعداد جدید انجامیده و شهرداری گنبد را به تیمی سازنده و بازیکن‌ساز تبدیل کرده است.

در ادامه همین روند بازیکن سازی بود که در پایان فصل گذشته لیگ برتر، بنیامین ایگدری، متین تکاور، آرمان صالحی و رمضان صحبتی از جمع بازیکنان تیم شهرداری گنبدکاووس جدا شده و به تیم های دیگر لیگ برتر پیوستند و فرصت تجربه حضور در سطح اول والیبال کشور را به بازیکن جوان منطقه شرق گلستان دادند.

اگر چه هفته اول والیبال لیگ برتر برای گلستانی با شکست آغاز شد اما میزبانی تیم های پاس گرگان و شهرداری گنبدکاووس در هفته دوم و استفاده از امتیاز بازی در خانه، هواداران این تیم ها را امیدوار به کسب پیروزی در هفته های آغاز لیگ کرده است.

در هفته دوم لیگ برتر والیبال کشور تیم پاس گرگان در خانه با شهرداری ارومیه مسابقه می دهد و تیم شهرداری گنبدکاووس از سایپا میزبانی خواهد کرد.

 

گزارش از: ایرنا

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز