امروز : جمعه ۰۴ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    118589

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    10:37 | ۲۱ اسفند ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

ترکمن 300x201 - شکایت شهروندان از قطع درختان توسط شهرداری بندرترکمنترکمن نیوز:  در پی قطع درختان توسط شهرداری و نارضایتی شدید شهروندان، فرماندار شهرستان ترکمن قول پیگیری جدی موضوع را داد.

قطع نزدیک به سی اصله درخت در بلوار پاسدارن توسط شهرداری بندرترکمن و تعدادی دیگر در فلکه مرکزی مختومقلی فراغی موجبات نارضایتی شدید شهروندان ساکن را فراهم آورده است. بر این اساس افرادی که در این ماجرا نقش ایفا کرده اند از جمله شهردار، پیمانکار مربوطه، اعضای کمیسیون قطع درختان، عضور معرفی شده از سوی شورای شهر در آن کمیسیون و کارشناس امر میبایست در اسرع وقت نسبت به موضوع پاسخگو باشند. رحمان قاضیلر سکاندار شهرداری در پانزدهم اسفند ماه جاری اقدام به تخریب میدان مخدومقلی به بهانه بهسازی نموده و از آن به عنوان اهتمامات ویژه شهرداری یاد کرده بود!!

میدان آرامش بخش مخدومقلی معمولا محلی برای دورهمی اقشار بازنشسته در طول فصول سال به حساب می آید، ضمن آنکه شرایطی را فراهم می آورد تا مراجعه کنندگان به ساختمان پزشکان نیز بتوانند اوقات فراغت شان را در زیر سایه درختان میدان مذکور بگذرانند، ولی اکنون بسیار بعید بنظر می رسد که قاضیلار حتی بتواند مکان میدان را مهیای استقبال از مسافران نوروزی در فرصت باقیمانده نماید. موضوعی که مورد انتقاد شهروندان در فضای مجازی نیز قرار گرفته و آنها این سوال را مطرح می کنند که آیا تخریب میدان در آستانه سال جدید زمان مناسبی برای اجرای این طرح بود!!

فعالان محیط زیست می گویند داشتن مجوز های لازم برای قطع درخواست الزاما این معنا را نمی دهد که تعداد زیادی از درختان بدون هیچ توجیه عقلانی و به یکباره قطع گردند، بعلاوه اینکه بر اساس شنیده ها، شهرداری برای قطع درختان میدان مختومقلی فراغی مجوز لازم را نداشته است!

قاضیلار در تنها نشست با خبرنگاران و مدیران کانال ها در مردادماه امسال شهرداری بندرترکمن را از لحاظ دریافت بودجه در ردیف نهم استانی عنوان کرده بود و باید به این پرسش هم پاسخ دهد که تغییر سازه میدان مختومقلی چه باری می تواند از روی دوش مشکلات عدیده، کهنه شده و برجایی مانده بردارد؟!!

آیا در ایام پیش رو که مکان های تفریحی همچون پارک بوستان انباشته از مسافران نوروزی خواهد شد، بهتر نبود بودجه تغییر سازه در میدان مخدومقلی را صرف تعویض تاب های فرسوده شده آن پارک می کرد؟!!

همزمان عبدالغفور غراوی فرماندار شهرستان ترکمن در گفتگوی کوتاه تلفنی از پیگیری این موضوع سخن به میان کشیده و قول بررسی چرایی قطع تعداد زیادی اصله درخت تا حصول نتیجه لازم را داد.

عبدالرحیم کمی رئیس شورای شهر بندرترکمن هم تاکید کرد که از رحمان قاضیلار بابت موضوع قطع درختان سوال خواهد کرد.

همچنین علی بیانی رئیس اداره حفاظت محیط زیست بندرترکمن نیز از بررسی موضوع و اقدام عاجل در این خصوص سخن گفت.

نظر به گلایه های شهروندان از مسئولین ذیربط انتظار می رود تا موضوع قطع درختان را به جد دنبال کرده و نتایج اقدامات را به اطلاع رسانه ها و شهروندان برسانند.

گزارش از:طاهرجانی
خبرنگار ترکمن نیوز در غرب گلستان

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز