امروز : پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

1 300x200 - شکایت شهردار مراوه تپه از مدیر سایت اولکامیز/مسئولین پاسخگوی سوالات خبرنگاران باشند چرا شکایت می‌کننداخبار مراوه تپهتورکمن نیوز: مردم حق دارند از فعالیت های مسئولین از طریق رسانه ها مطلع شوند، مسئول یعنی سوال شونده، هیچ مدیری حق شکایت از خبرنگار را ندارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران،  براساس شنیده ها از شرق گلستان شهردار شهر مراوه تپه از خبرنگار فعال و پرتلاش ترکمن صحرا “لطیف ایزدی”  مدیر مسئول اولکامیز شکایت کرده است.

مدیران در رابطه با فعالیت حوزه مسئولیت خود باید پاسخگوی خبرنگاران باشند و مردم حق دارند از طریق رسانه ها از مسائل روز مطلع شوند.

خبرنگاران در واقع چراغ هدایت و چشم بینای جامعه و پل ارتباطی بین مدیران و مردم هستند  و نقد مسائل حق مسلم خبرنگاران است و مسئولین به عنوان سوال شونده باید پاسخگوی سوالات فارغ از هرگونه تفکر سیاسی باشند.

تمامی خبرنگاران دلسوز جامعه خود هستند و در چارچوب نظام و قانون مطبوعات باید از عدالت بهره مند بوده و سیاست دولت تدبیر و امید بر آن است که شکایت از خبرنگار خط قرمز دولت است.

در مقابل خبرنگاران نیز باید به صورت حرفه ای، مستند و برمبنای واقعیات فعالیت کنند و خبرنگاری جزو مشاغل سخت محسوب می شود. باید از این قشر که با عشق و علاقه خدمت به مردم و اعتقاد به نقش خود در روند توسعه، قلم میزنند تقدیر شود نه اینکه از آنان شکایت کرد.

در برخی استان ها به حمایت از خبرنگاران استانداران اعلام کرده اند هیچ مدیر دولتی حق شکایت از اصحاب رسانه را ندارند و در صورت مشاهده با مدیر متخلف برخورد خواهد شد.

اطلاع رسانی شفاف، پاشنه آشیل مسئولین ضعیف است

مدیران ضعیف حق دارند از خبرنگاران و سوالات آنان ترس داشته باشند! مدیران باید خودشکنی را به جای شکستن آینه بیاموزند. مدیران در حوزه کاری خود فعالیت های ارزشمندی دارند و باید آنها را از طریق خبرنگاران به اطلاع مردم برسانند تا مردم از مسئولین و مدیران خود دلگرم شده و اعتماد کنند.

امروز ما در عصر ارتباطات زندگی می کنیم و چند پله ای از عصر الکترونیک عبور کرده ایم و مدیرانی که از زمان خود عقب مانده اند و به درستی اطلاع رسانی نمی کنند به مردم این حس را می دهند که هیچ کاری پیش نمیبرند و بیت المال را حیف میل میکنند.

متاسفانه ما در کشوری زندگی می کنیم که فرهنگ پاسخگویی آنچنان باید و شاید نهادینه نشده است و هنوز مدیران نیاموخته اند که باید پاسخگوی سوالات اصحاب رسانه باشند نه اینکه از آنان شکایت کنند.

خبرنگار: یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز