امروز : پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    116997

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    10:50 | ۲۱ دی ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

300x225 - شکار بی‌رویه پرندگان دشمنی با طبیعتترکمن نیوز:  الهه موسوی خبرنگار حوزه محیط زیست اعلام کرده (( شکار پرندگان در جزیره آشوراده به مرز فاجعه و قتل عام رسیده است. این شکار نیست قتل عام بی رحمانه است. مهاجرت پرندگان نسبت به سال گذشته 80 درصد کاهش یافته است. این نا امن بودن ایران برای مهاجرت پرندگان را نشان می دهد. او گفته است حدود 100 ال 150 نفر از طرف آق قلا به قصد شکار و تفریح به منطقه گسیل می شوند تا از قتل و نابودی پرندگان لذت ببرند)). نقل به مضمون از کانال تلگرامی روزنامه اعتماد.

این چه نوع تفریح و لذت است که انسان باید از آن لذت ببرد. این غیر از جنایت معنای دیگری دارد؟ آیا شکارچیان می دانند شکار بی رویه پرندگان آثار و عوارض ویرانگری بر طبیعت بر جای می گزارد و باعث افزایش حشرات و ملخ می شود و به کشاورزی و باغات و زراعت مردم آسیب می رساند.

کارشناسان محیط زیست معتقدند هر پرنده به اندازه وزن خود حشره و ملخ می خورد. کاهش پرندگان یعنی افزایش حشرات و ملخ که باعث نابودی زراعت مردم می شود. شکار پرندگان یعنی برهم خوردن تعادل طبیعت. وقتی تعادل طبیعت از بین برود آخرش می شود سیل و خشکسالی و حمله گله ای ملخها به زراعت و باغات و هرجا سر سبزی وجود دارد.

خداحافظی با زحمات یک ساله در عرض یک روز. آقایان برای شماها تفریح بدون جنایت در حق دیگران ممکن نیست؟ چرا دور اندیشی ندارید؟ چرا برای آینده طبیعت فکر نمی کنید؟ چرا رحم و شفقت ندارید؟ خداوند هزاران راه برای تفریح و سرگرمی گذاشته است.

چرا از آن راههای سالم استفاده نمی کنید؟ چرا منفعت ناچیز خود را در تقابل با دیگران دنبال می کنید؟ خواهش می کنم از این کار ناصواب دست بردارید. به آینده طبیعت که حیات و مماتتان به آن بستگی دارد فکری بکنید. دادگاهها با این افراد متخلف باید بدون اغماض و گذشت برخورد کنند.

نوشته: امان محمد خوجملی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز