امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

تازه ترین شنیده های انتخاباتی:

شوک به طرفداران رستگار

  • کد خبر :

    69215

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    13:29 | ۱۶ بهمن ۱۳۹۸

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

انتخابات 10 300x226 - شوک به طرفداران رستگارتورکمن نیوز روند تایید صلاحیت کاندیداهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به شکل بی سابقه ادامه دارد و این مسئله باعث شده است تا برخی از داوطلبین اخرین تلاش خود را به امید گرفتن برگه تایید صلاحیت بکار بگیرند.

بر اساس تازه ترین شنیده های انتخاباتی در حوزه غرب استان قربان شهرباری، احمد سردار زاده، علی پورقاز و قربان دوردی قورلی زاده از هواداران خود خواسته‌اند تا پایان این هفته منتظر بمانند. دیروز سه شنبه خبر تایید صلاحیت ۹ کاندیدای دیگر از حوزه‌های مختلف روی خروجی کانال ها قرار گرفت، اما تا لحظه تنظیم این مطلب خبری از اسامی نشده است.

فعالان انتخاباتی و هواداران کاندیداها از نحوه روند تایید صلاحیت های این دوره از انتخابات رضایت چندانی نداشته و اعتقاد دارند هیات نظارت و شورای نگهبان در موعد مقرر به وعده های داده شده مبنی بر اعلام اسامی تایید صلاحیت داوطلبین عمل نکرده است.

یک روانشناس اجتماعی در اینباره می گوید: غالب فعالان میدانی که در این چند روز به انحای مختلف به جریان فعالیت های انتخاباتی وصل بودند، طول هفته جاری را در استرس و فشار روحی گذراندند. هیات نظارت و شورای نگهبان در ایندوره نشان داد که در مدیریت وقت عملکرد ناموفقی داشته است.

با همه این احوالات نشست های کاندیداهای تایید صلاحیت شده طبق زمان بندی تعیین شده ادامه دارد. در حالیکه فعالان در ابتدای امر از تعداد اندک تایید صلاحیت در حیرت بودند، اکنون نگران آن هستند که افزایش نفرات تایید صلاحیت شده باعث چند تیکه شدن آرا شود.

در گمیشان عبدالجلال ایری یکروز کامل کاری فشرده را پشت سر گذاشت. فعالان می گویند حمید گوگلانی از چهره های شاخص انتخاباتی دوشادوش این کاندیدا در حرکت بوده و وی را در برگزاری برنامه هایش یاری می نماید. در کردکوی و بندرگز گمانه زنی ها درخصوص وضعیت حبیب الله مازندرانی باعث سردرگمی هواداران وی و مردم محلی شده است.

در کلاله معتمدین و فعالین میدانی اولین نشست اجماع را برگزار کرده و درباره لزوم حمایت از گزینه اصلح به گفتگو و تبادل نظر پرداخته اند. حاضران جلسه بر این نکته تاکید کرده اند که با توجه به حمایت گروه های کلاله ای در انتخابات دور گذشته، اینبار باید به نفع آنها وارد میدان شده و اتحاد موجود را تقویت بخشند.

یکی از سخنرانان جلسه مذکور در گفتگوی کوتاهی اظهار داشت: در دور گذشته عده ای با گروه اجماع همسو نشده و کار را برای دیگران سخت کرده اند هر چند که در نهایت اجماعیون پیروز نهایی میدان بودند.
در پایان این نشست قرار شد فعالین و یاش اولی های روستاهای تابعه نیز در جلسات مشابه شرکت داشته باشند.

در حوزه گنبد رد صلاحیت عبدالله رستگار یکی از شانس های راهیابی به دور فینال شوک سنگینی را به هواداران وی وارد کرد. رستگار که از طایفه قوجق می باشد، بعید بنظر می رسد که از هاشمی کاندیدای دیگر این طایفه حمایت کند. هواداران وی تصمیم دارند تا موعد نهایی در عرصه رقابت باقی بمانند.

نظریه پردازان اجتماعی لابی گری قوی را از خصوصیات بارز شهرام غراوی یکی از ضلع های انتخابات این دوره یاد کرده و گفته وی شود عملکرد وی در کلاله و مراوه تپه با انتقادات یاش اولی های آن حوزه مواجه شده است. این موضوع ممکن است روی یاش اولی های گنبد اثر منفی بگذارد.

عبدالصمد بردی پور فعلا راس رقابت ها را در اختیار خود دارد. اعتقاد بر این است که وی برای تضمین پیروزیش باید با یاش اولی ها همسو شود. غراوی بعنوان رقیب سرسخت بردی پور روزه های نفس گیری در پیش رو دارد.

 

✍️ طاهر جانی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز