امروز : سه شنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    74682

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    21:55 | ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

میرضیایف 300x185 - شوکت میرضیایف: سیل، درس تلخی را برای ما اثبات کرده استترکمن نیوز: رئیس جمهور جمهوری ازبکستان، بار دیگر در مورد تلاش های در حال پیشرفت در ازبکستان برای از بین بردن عواقب وضعیت اضطراری در مناطق بخارا و سیردریا توضیحاتی را ارائه نمود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  شوکت میرضیایف در کنفرانس ویدئویی در تاریخ 5 ماه می،  اظهار داشت: شما از فاجعه شدید طبیعی که در شب 27-28 آوریل در منطقه بخارا، به ویژه در مناطق آلات و کاراکول رخ داده است، به خوبی آگاه هستید. این فاجعه به بیش از 38 هزارخانه و همچنین 847 تأسیسات اجتماعی و محصولات زراعی در سراسر منطقه آسیب رسانده است. خسارت های جدی به کشاورزی، بخش تولید، خدمات و زیرساخت ها وارد شده است.

میرضیایف تصریح کرد: همه اقدامات لازم را برای از بین بردن پیامدهای فاجعه انجام می دهیم. دولت شبانه روز کار می کند. تا به امروز، 70 درصد از تأسیسات اجتماعی و 20 درصد خانه ها ترمیم شده اند. به علاوه، 5 هزار کیلومتر خط برق، 1.1 هزار ترانسفورماتور تعمیر شده و منبع برق رسانی برای 286 هزار ساکن ترمیم شده است. خانه های مردم نیز در حال مرمت هستند.

رئیس جمور ازبکستان افزود: متأسفانه، مشکلات به همین جا ختم نشدند. همانطور که می دانید به دلیل شرایط اضطراری در سد سردوبا در منطقه سیردریا، حدود 90 هزار نفر از 24 محل در بخش های  آق آلتین و میرزاآباد بلافاصله به مناطق امن تخلیه شدند. وسایل ضروری، مواد غذایی، پوشاک و سایر محصولات در اختیار آنها قرار گرفت. کمیسیون دولت در تلاش است تا عواقب فاجعه را برطرف و علل سیل را بررسی نماید.

1 185 300x185 - شوکت میرضیایف: سیل، درس تلخی را برای ما اثبات کرده است

وی گفت: تا زمانی که کلیه مسائل مربوط به بازسازی مسکن آسیب دیده، بازگشت مردم به خانه های خود، کمک به آنها در برقراری زندگی خود، بازگرداندن زیرساخت ها و حمایت از سلامت عمومی برطرف نشود، کلیه مجریان منصوب شده در سیردریا باید در حالت اضطراری کار خود را ادامه دهند.

میرضیایف تکرار می کنم: دولت و جامعه ما در مواجهه با چنین بلایای غیرمنتظره، اجازه هیچگونه سهل انگاری به افراد نمی دهد.

وی افزود: مطمئناً، بلایای طبیعی بخارا و سیردریا امتحانی است که خداوند متعال برای ما ارسال کرده است. ما باید با ثبات و سخت کار کنیم.

رئیس جمهور ازبکستان بیان کرد: من از این فرصت استفاده می کنم که بار دیگر سپاسگزاری صمیمانه خود را به ملت سخاوتمند، بخشنده و دلسوز خود ابراز کنم.

شوکت میرضیایف عنوان کرد: این سیل درس تلخی را برای ما به اثبات رسانده است. با مشارکت کارشناسان بین المللی، ما یک بررسی عمیق از کل سد را انجام خواهیم داد. فقط در این صورت به نتیجه نهایی خواهیم رسید.

وی افزود: ما بسیار متاسفیم که این فاجعه غیر مترقبه تکنولوژیکی، نه تنها به مردم ما بلکه به همسایگان ما، برادران ما در قزاقستان، که شهرک ها و محصولات آنها صدمه دیده است، باعث ایجاد مشکلات و آسیب های بسیاری کرده است.

میرضیایف بیان داشت: در طی گفتگوی تلفنی اخیر با رئیس جمهور محترم قاسم ژومرت توكایف این مسئله را با روحیه تفاهم متقابل مورد بحث قرار دادیم. در تاریخ 4 ماه می، هیئتی به ریاست فرماندار منطقه ترکستان از صحنه بازدید کردند و اوضاع را با جزئیات بررسی نمودند.

2 129 300x185 - شوکت میرضیایف: سیل، درس تلخی را برای ما اثبات کرده است

وی گفت: مدتهاست که ما با برادران قزاق کنار هم زندگی می کنیم، از یک رودخانه آب می نوشیدیم، مانند خویشاوندان نزدیک هستیم. ما همیشه شانه به شانه ایستاده بودیم و هم در روزهای روشن و هم در طول امتحانات از یکدیگر پشتیبانی کردیم.

رئیس جمهور ازبکستان اظهار داشت: دولت ما، وزارتخانه ها و آژانس های ذیربط، حاکمیت های محلی، سایر مقامات مسئول و کارشناسان و همچنین شرکای قزاقستانی بدون شک در مبارزه با پیامدهای فاجعه همکاری نزدیکی خواهند داشت.

وی در پایان افزود: من اطمینان دارم که ما به همراه مردم با وحدت و پیوستگی بر این مشکلات غلبه خواهیم کرد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز