امروز : پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

۲۵۵,۹۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    106483

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    12:49 | ۲۹ دی ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

دهرویه 300x202 - شورای آموزش و پرورش برنامه محور و تحول‌گرا باشدترکمن نیوز:  معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس با مهم دانستن نقش و جایگاه شورای آموزش و پرورش در تصمیم‌گیری‌ و تصمیم‌سازی‌ شهرستانی این نهاد، بر لزوم برنامه محور و تحول‌گرا بودن این شورا تاکید کرد و گفت: داشتن برنامه مهمترین رکن در پیشبرد امور است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ مهدی دهرویه در مراسم نواختن زنگ شورای هفته آموزش و پرورش (۲۴ تا ۳۰ دی) گنبدکاووس در دبیرستان غیردولتی البرز این شهر، اظهار داشت: محدود کردن شورای آموزش و پرورش به تصمیم گیری در خصوص رفع مسائل و مشکلات حوزه سخت افزاری درست نیست بلکه باید از ظرفیت این شورا برای بومی سازی اسناد، قوانین و دستورالعمل‌های بالادستی و برنامه‌ریزی برای اجرای آن استفاده کرد.
وی افزود: برخی دستورالعمل‌ها، اسناد و قوانین بالادستی به دلائل مختلف قومی، مذهبی، فرهنگی و اجتماعی در یک منطقه کارایی ندارد و باید نسبت به بومی سازی آن اقدام شود که شورای آموزش و پرورش می‌تواند به این حوزه ورود کند.
دهرویه اضافه کرد: آموزش و پرورش ظرفیت نیروی انسانی خوبی دارد که می‌توان از ظرفیت و تجربیات آنها برای برنامه ریزی و بومی سازی قوانین و دستورالعمل‌ها استفاده و سپس آنرا اجرا کرد.
سرپرست فرمانداری ویژه گنبدکاووس ادامه داد: برای رفع کمبودهای زیرساختی در آموزش و پرورش بویژه مدرسه سازی، ابتدا باید اطلس جغرافیایی از پراکندگی جمعیت دانش آموزی شهرستان تهیه شود تا متناسب با نیازها و نسبت به جانمایی و احداث مدرسه از محل اعتبارات دولتی یا کمک‌های نیکوکاران اقدام کرد.
وی تصریح کرد: شورای آموزش و پرورش برای موفقیت در انجام وظایف باید علاوه بر داشتن برنامه و روحیه تحول‌گرایی، تیم‌های کارشناسی ذیل خود تشکیل تا مسائل و مشکلات را قبل از طرح در جلسه اصلی، مورد بررسی و کارشناسی قرار دهند.
دهرویه، آسیب شناسی نقاط ضعف آموزش و پرورش و برنامه‌ریزی برای رفع آن را از دیگر نیازهای شورای آموزش و پرورش دانست و گفت: از نقاط ضعف استان گلستان و گنبدکاووس درصد قبولی دانش آموزان در آزمون سراسری است که می‌توان با برنامه ریزی و یک دوره چند ساله نسبت به ارتقای این جایگاه اقدام کرد.
وی همچنین برلزوم جلب اعتماد نیکوکاران و افراد متمول جامعه برای مشارکت بیشتر در امر مدرسه سازی و یا کمک به تحصیل بازماندگان از تحصیل در گنبدکاووس تاکید کرد و افزود: همه این اقدامات در سایه کار شورایی که در آموزه‌های اسلامی نیز به آن تاکید شده، قابل انجام است ضمن اینکه یک تیم بارزسی و نظارت هم بر روند اجرای مصوبات ذیل شورای آموزش و پرورش تشکیل خواهد شد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز